طرح ساخت مسجد جامع مارسی فرانسه متوقف می شود
طرح ساخت مسجد جامع مارسی فرانسه متوقف می شود
شورای شهر مارسی در جنوب فرانسه به زودی توقف طرح ساخت مسجد جامع این شهر را به دلیل تامین نشدن اعتبار مالی آن، اعلام می کند.
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب: 4984
به گزارش «آرماگدون» ، تارنمای روزنامه «لو پاریزین» به نقل از روزنامه محلی «لا پروانس» نوشت: رای شورای شهر مارسی در مورد اجاره زمینی که ۱۵ سال پیش برای ساخت مسجد جامع در نظر گرفته شده بود، دوشنبه آینده رسما اعلام می شود و به این ترتیب این طرح کنار گذاشته می شود.
این مسجد در پی دریافت مجوزی در سال ۲۰۰۱ میلادی، قرار بود در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع در منطقه ۱۵ (شمال مارسی) و در محل یک کشتارگاه قدیمی احداث شود. برنامه ساخت این مسجد طی این سال ها با مشکلات مالی و اداری مواجه و در نهایت نخستین سنگ بنای آن در مه (اردیبهشت/ خرداد) ۲۰۱۰ میلادی گذاشته شد.
هزینه ساخت این مسجد ۲۲ میلیون یورو برآورد شده بود که تامین نشد. همچنین زمین این مسجد با اجاره سالانه ۲۴ هزار یورو واگذار شده بود.
رسانه های فرانسوی مسائلی چون انقضای مجوز ساخت این مسجد را که قرار بود در سپتامبر ۲۰۱۶ ساخته شود، پرداخت نشدن بخشی از اجاره سالانه محل و نیز رها شدن کار ساخت و ساز را از دلایل تصمیم شهرداری برای اعلام توقف کار ساخت مسجد اعلام می کنند.
تعداد مسلمانان فرانسه هیچگاه در آمار رسمی اعلام نمی شود، اما تعداد پیروان اسلام در این کشور پنج تا هفت میلیون نفر برآورد می شود.
برخی از آمار غیررسمی حکایت از آن دارد که یک چهارم جمعیت ۹۰۰ هزار نفری شهر مارسی مسلمان هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا