تلاش سیاستمدار هلندی برای تشکیل حزب ضداسلامی در استرالیا
تلاش سیاستمدار هلندی برای تشکیل حزب ضداسلامی در استرالیا
گیرت ویلدرز، سیاستمدار اسلام‌ستیز هلند با انتشار یک پیام ویدئویی از ائتلاف ضداسلامی «آزادی» استرالیا که در تلاش است تا ضمن تبدیل شدن به یک حزب سیاسی در انتخابات آتی استرالیا شرکت‌کند، حمایت کرد.
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 2454
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «The Australian»، این ائتلاف ضداسلامی که بر پایه دیدگاه‌های افراطی گیرت وایلدرز، سیاستمدار اسلام‌ستیز هلندی شکل گرفته، تصمیم دارد که با معرفی یک نامزد در انتخابات آتی استرالیا شرکت کند و این مسئله مسلمانان را نگران افزایش افراط‌گرایی در این کشور کرده است.
ائتلاف آزادی استرالیا ماه گذشته به عنوان یک سازمان غیردولتی توسط «دبی رابینسون»، رئیس انجمن کیو (اندیشکده ضداسلامی که سال گذشته وایلدرز را به استرالیا دعوت کرد) ثبت شد. این ائتلاف هنوز از سوی کمیسیون انتخابات استرالیا به عنوان یک حزب سیاسی ثبت نشده است. در صورت موافقت کمیسیون انتخابات استرالیا با تشکیل این حزب، مقر آن در غرب استرالیا تأسیس خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که اوایل سال آینده با حضور وایلدرز آغاز به کار کند. دبی رابینسون اعلام کرده تمایل دارد که به عنوان نامزد در انتخابات شرکت کند.
وایلدرز که یک سیاست‌مدار راست‌گرای افراطی و رئیس حزب اسلام‌ستیز «آزادی» در هلند است، در این پیام ویدئویی اعلام کرد: ائتلاف آزادی استرالیا برای ارائه سیاست‌های بهتر و یک چشم‌انداز سیاسی جدید به اذهان متمدن استرالیایی تشکیل شد (سیاست‌هایی که از سوی حزب آزادی هلند حمایت می‌شوند شامل بازگرداندن مهاجران و توقف مهاجرت از کشورهای اسلامی است).
وی در پیام ویدئویی خود گفت: بسیاری از شما از احزاب سیاسی فعلی نا‌امید شده‌اید و از اینکه سیاستمداران، تمدن غربی ما را به تاراج گذاشته‌اند، خسته‌اید. مثل شما، مردم خوب اروپا، آمریکا و کانادا نیز از رفتارهای سیاستمداران خود به خاطر حماقت برابر دانستن همه فرهنگ‌ها خسته‌اند. آن‌ها از جرأت نداشتن سیاستمداران برای اذعان این حقیقت که اسلام بزرگترین خطر امروز برای آزادی است، خسته شده‌اند (!)
«قیصر تراد،» رئیس اتحادیه دوستی اسلامی استرالیا از مسلمانان این کشور خواست تا اقدامات این ائتلاف ضداسلامی را نادیده بگیرند و عنوان کرد که بی‌توجهی به این افراط‌گرایان بهترین گزینه است و این گروه تنها می‌توانند افراط‌گرایان را تحریک کنند.
«تیم نیسون»، کمیسر حقوق بشر اعلام کرد: علی‌رغم وجود قوانین حمایت از آزادی سیاسی در قانون استرالیا، همه احزاب موظفند که تعصبات را تحریک نکنند. استرالیا قبلاً شاهد افراط‌گرایی و عواقب آن بوده است و من فکر می‌کنم که با وجود فعالیت‌های وایلدرز این اتفاقات دوباره تکرار شود.
از سوی دیگر «اندرو هروود»، سخنگوی انجمن ضداسلامی «کیو» اعلام کرد: حزب آزادی استرالیا هیچ رابطه رسمی با گیرت وایلدرز ندارد. این حزب سکولار، محافظه‌کار و به صراحت ضداسلام خواهد بود. استرالیا، هلند نیست اما ما شجاعانه می‌گوییم که فکر نمی‌کنیم اسلام به نفع کشور باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا