پاپ فرانسیس: نمی توان به نام آزادی بیان به ادیان توهین کرد
پاپ فرانسیس: نمی توان به نام آزادی بیان به ادیان توهین کرد
پاپ فرانسیس در آستانه سفر به فیلیپین اظهار داشت: برای آزادی بیان محدودیت هایی وجود دارد و اگر کسی به مادرم جسارت کند باید منتظر مشت من باشد.
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۵۲
کد مطلب: 3219
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از ایندیپندنت، پاپ که درباره حمله به شارلی ابدو سخن می گفت ادامه داد: آزادی بیان از حقوق بنیادی بشر است اما به نظر من محدودیت هایی برای اهانت یا تمسخر عقاید دیگران وجود دارد. او برای مثال در این مورد در حالی که به یکی از همکارانش (آلبرتو گاسپاری)که در کنارش ایستاده بود اشاره می کرد یادآور شد: طبیعی است اگر دوست خوب من گاسپاری، به مادرم توهین کند باید انتظار یک مشت را از من داشته باشد.
پاپ فرانسیس ادامه داد: این طبیعی است که شما نمی توانید تحریک کنید، شما نمی توانید به دین و عقاید دیگران توهین کنید، شما نمی توانید با دین و عقاید دیگران برای خودتان جوک بسازید
پاپ فرانسیس که اخیرا به همراه چندین تن از رهبران مسلمان فرانسه حمله به شارلی ابدو را محکوم و در این حال خواهان احترام به ادیان شده بود مجددا از رهبران مسلمانان خواست علیه افراطی گری موضع بگیرند و اظهار داشت که این بسیار مذموم است که کسانی به نام خدا آدم بکشند و یا به نام مذهب خشونت را توجیه کنند.
او در این حال مجددا خاطر نشان ساخت: وقتی نوبت به تهاجم به باورهای مذهبی دیگران می رسد، برای آزادی بیان محدودیت وجود دارد
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا