تخلیه بزرگترین مسجد شهر کلن آلمان به دلیل خطر بمب گذاری
تخلیه بزرگترین مسجد شهر کلن آلمان به دلیل خطر بمب گذاری
مسجد مرکزی کلن آلمان که بزرگترین مسجد در این شهر است، روز سه شنبه در پی دریافت پیام تهدیدآمیزی در مورد بمب گذاری، تخلیه شد.
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
کد مطلب: 6775
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، پلیس آلمان در خیابان های منطقه «ارنفلد» شهر کلن مستقر شده و دفتر مرکزی اتحادیه اسلامی امور مذهبی ترکیه را نیز تخلیه کرده است.
به گفته مسئولان مسجد، تهدید به بمب گذاری از طریق پست الکترونیکی و از طرف یک گروه راستگرای افراطی ارسال شده است.
آلمان درسال های اخیر به واسطه تبلیغات احزاب و جنبش های راست افراطی، شاهد افزایش موج اسلام هراسی بوده است.
براساس اعلام پلیس آلمان، در سال گذشته ۸۱۳ مورد جرایم ناشی از تنفر نسبت به مسلمانان در این کشور شامل توهین، ارسال نامه های تهدیدآمیز، حملات فیزیکی و حمله به مساجد روی داده است.
آلمان کشوری با بیش از ۸۱ میلیون نفر جمعیت، پس از فرانسه دومین جمعیت بزرگ مسلمانان در غرب اروپا را داراست.
در میان جمعیت چهار میلیون و ۷۰۰ میلیون نفری مسلمانان در آلمان، سه میلیون نفر از تابعیت ترکیه برخوردارند.
بیگانه ستیزی و نژادپرستی در آلمان، امر رایجی است. بی رحمانه ترین اشکال نژادپرستی در آلمان که به بروز جرائم ناشی از تنفر نژادی منجر می شود، با حملات خشونت باری که گاه و بیگاه در این کشور رخ می دهد، همراه است.
این حملات را اغلب گروه های تند راست افراطی علیه افرادی انجام می دهند که «خارجی» به نظر می رسند و شامل پناهجویان، مهاجران، مسلمانان و آفریقایی یا آسیایی تبارها هستند.
بین دهه های ۱۹۸۰ و۱۹۹۰ میلادی، نژادپرستی در آلمان به اوج خود رسید. این حملات با آتش زدن منازل مسکونی پناهجویان همراه بود که به کشته شدن تعدادی از اتباع خارجی در این کشور منتهی شد.
از آن زمان به بعد، موارد بیشتری از نژادپرستی خشونت بار از سوی تندروهای راست افراطی در آلمان رخ داده است.
واکنش افکار عمومی نیز با شوک و احساس ناراحتی بوده که این امر به طرح مباحثی درباره بیگانه ستیزی و نژادپرستی در آلمان منجر شده است.
با وجود اینکه شهروندان عادی آلمان حسن نیت خود را در این زمینه نشان داده اند، نژادپرستی در آلمان همچنان زنده است.
در مناطق فقیرنشین آلمان و به ویژه با توجه به رقم بالای بیکاری، آزار و اذیت افرادی که خارجی قلمداد می شوند، راحت تر است.
براساس برآورد اداره امنیت داخلی آلمان، تقریباً ۲۵ هزار تندروی راست افراطی در این کشور زندگی می کنند و اغلب در تلاش هستند نوجوانان وجوانان را جذب کنند.
«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان که به دلیل اتخاذ سیاست به اصطلاح درهای باز، شاهد فشار هجوم پناهجویان به این کشور بوده است، در افزایش خشونت و نژادپرستی به ویژه علیه مسلمانان مقصر شناخته می شود.
وی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است با گرایشات نژادپرستانه مقابله کنند و رویکرد مشترکی را برای مقابله با چالش های ناشی از هجوم مهاجران بکار بندند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا