وحدت مسلمانان و مسیحیان برای دفاع از مسجدالاقصی
وحدت مسلمانان و مسیحیان برای دفاع از مسجدالاقصی
یکی از جوانان مسیحی ساکن قدس در اقدامی جالب و تحسن برانگیز در حالی که انجیل در دست داشت و صلیبش را به گردن انداخته بود، خود را به میان هزاران نمازگزار مسلمان در اطراف مسجد الاقصی رسانده و همگام با آن ها به دفاع از این مسجد مبارک برخواست.
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 5875
به گزارش «آرماگدون» ، صحنه حضور "نضال ژوزف عبود" جوان مسیحی در میان نمازگزاران فلسطینی که بیانگر وحدت فلسطینیان برای مقابله با تجاوزات دشمن صهیونیستی بود، با اهتمام ویژه ای در شبکه های ماهواره ای و ارتباط جمعی دنبال شد.
عبود جوان ۲۴ ساله مسیحی، پنجشنبه شب گذشته تصمیم به مشارکت در جمعه خشم در حمایت از مسجد الاقصی و مقابله با تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه آن از جمله نصب گیت های امنیتی و ممانعت از اقامه نماز در داخل آن گرفت.
عبود روز جمعه گذشته، راهی مسجد الاقصی شد و در یکی از ایست بازرسی ها، نظامی زن اسرائیلی از او درخواست کارت شناسایی کرد و وقتی فهمید که مسیحی است، به او اجازه ورود نداد و او را از آنجا اخراج کردند اما او ناامید نشد و خود را از راهی دیگر به منطقه ای که نمازگزاران فلسطینی برای اقامه نماز جمعه آنجا جمع شده بودند، یعنی روستای جوز در نزدیکی باب الاسباط، رساند.
این جوان مسیحی رأس ساعت ۹ خود را به میان نمازگزاران فلسطینی فرستاد، در حالی که نظامیان صهیونیست در حال سرکوب زنان، کودکان و نمازگزاران فلسطینی در آنجا بودند.
عبود اظهار داشت: حین ضرب و شتم و سرکوب مسلمانان، احساس ترس داشتم که مبادا به من هم حمله کنند اما با این حال اصرار داشتم که نمازم را کنار مسلمانان بخوانم، بنابراین از یکی از مسلمانان سالخورده خواستم که اجازه دهد من هم کنار آن ها نماز بخوانم او نیز من را در میان صف مسلمانان و در وسط آنان جای داد تا مبادا مورد حمله نظامیان اسرائیلی قرار گیرم.
او در این باره می گوید که این اقدام، اقدامی کاملا ملی و وطن دوستانه بوده و قصد داشته این پیام را به جهانیان ابلاغ کند که فلسطینیان اعم از مسیحی و مسلمان در مقابل رژیم اشغالگر ایستاده و علیه اقدامات و سیاست های نژاد پرستانه این رژیم دست به دست هم داده و برای دفاع از مسجد الاقصی متحد شده اند.
این جوان مسیحی در این باره گفته است: هدف من وطن دوستانه بود، من خواستم با برادرانم اعلام همبستگی کنم و در مقابل رژیم اشغالگر و تجاوزات آن علیه مقدسات قدس اعم از مسجد الاقصی و یا کلیسای قیامت بایستم، مسلمانان و مسیحیان در فلسطین با یکدیگر برای مقابله با سیاست های رژیم صهیونیستی علیه مقدسات و اماکن مذهبی متحد هستند.
وی افزود: مسلمانان از این اقدام من بسیار خوشحال بودند و من در میان آنان به هیچ وجه احساس غریبی نمی کردم، زیرا مبارزه علیه ظلم ما را با یکدیگر متحد کرده بود.
عبود از انتشار عکس هایش در حال نمازخواندن میان مسلمانان و اینکه پیام و صدایش به جهانیان رسید، بسیار خرسند است و می گوید که پیام او به جهانیان این بود که فلسطینیان همه برای مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی با یکدیگر متحد هستند.
او ضمن ابراز تعجب از سکوت عرب ها در قبال یهودی سازی مسجد الاقصی، تصریح کرد که امت عربی با تمامی دیانت ها باید برای نجات مسجد الاقصی از چنگال صهیونیست ها به پا خیزند و غیرت و مردانگی آنان در قبال قدس و مسجد الاقصی کجا رفته است.
وی در رابطه با نصب گیت های امنیتی و دوربین های امنیتی هوشمند در ورودی های مسجد الاقصی نیز گفت: فلسطینیان قاطعانه با این اقدامات مخالف هستند، عبود تصریح کرد که آیا کسی قبول می کند مقابل منزلش دوربین یا گیت های امنیتی نصب کنند؟ مسلما نه! و آیا کسی قبول می کند که برای ورود به مسجد یا کلیسایی در هر نقطه از جهان از گیت های امنیتی عبور کند؟ مسلما نه.
"نضال ژوزف عبود" در پایان خواستار وحدت گروه های فلسطینی و کنار گذاشتن اختلافات برای مقابله با طرح ها و توطئه های دشمن صهیونیستی شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا