لاریجانی: توهین به قرآن باعث سقوط دشمنان اسلام می‌شود
لاریجانی: توهین به قرآن باعث سقوط دشمنان اسلام می‌شود
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ توهین به قرآن باعث سقوط دشمنان اسلام می‌شود و البته صدمه‌ای به اسلام وارد نمی‌شود.
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب: 1275
به گزارش «آرماگدون» ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (پنجشنبه) طی سخنانی در همایش بین‌المللی بانوان قرآن پژوه در سالن همایش‌های برج میلاد تهران با بیان اینکه گروه‌های تندرو با وجود ظاهری بزک کرده، یک پشت صحنه هم دارند، اظهار داشت: به وجود آمدن گروه‌های تندرو امروز مشکلی برای جهان اسلام بوجود آورده است که گوشه‌ای از این مسائل را در سوریه مشاهده می‌کنیم که کارهای سخیفی انجام می‌دهند.
وی افزود: در دهه اخیر شاهدیم که در غرب کارهای توهین‌آمیز نسبت به ساحت پیامبر(ص) و قرآن انجام می‌دهند؛ البته آنها آدم‌هایی هستند که سود و زیان را می‌فهمیدند و باید ببینیم که چرا این کارها را انجام می‌دهند.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: تفکر اسلامی جریان‌هایی را در دنیا بوجود آورده که این جریانات زنده هستند؛ حرکات زنده در خاورمیانه مربوط به کسانی است که اهل مجاهدت و تفکر اسلامی هستند، لذا غربی‌ها نگرانند و به همین دلیل کارهای سخیف انجام می‌دهند.
لاریجانی اظهار داشت: عده‌ای با انجام این امور باعث می‌شوند که خودشان سقوط کنند و البته صدمه‌ای به اسلام وارد نمی‌شود و ما به مسیرمان بیشتر اصرار می‌ورزیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیامبر(ص) فرمودند، انسان با محبوبش محشور می‌شود، اضافه کرد: انشاءالله قرآن‌پژوه‌ها هم با قرآن محشور شوند.
لاریجانی گفت: قرآن کتابی کامل و جامع و شاید مهمترین سندی است که در تاریخ بشریت سعادت انسان را کامل می‌کند.
وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کنونی جوامع به خاطر غفلت از ذکر بوجود می‌آید، اضافه کرد: ذکر گفتن در واقع نوعی هم‌آوایی با کائنات است، لذا فعلی برتر از ذکر نداریم چرا که ذکر رابطه عاشقانه دوسویه را ایجاد می‌‌کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر تمدن غرب و تمدنی دیگر که جوانه‌های آن در حال شکوفایی است، وجود دارد، اظهار داشت: غربی‌ها در حیات مادی خود ساماندهی مناسبی کردند و به همین دلیل پیشرفت داشته‌اند، اما در تمدن غرب نسبت به حیات معنوی غفلت صورت گرفته است.
لاریجانی در پایان اضافه کرد: قرآن سعادت انسان را در دو وجه حیات مادی و معنوی می‌داند که باید به این مسئله توجه کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس