مخالفت با ساخت فیلم مسجدالنور نیوزیلند
مخالفت با ساخت فیلم مسجدالنور نیوزیلند
در حمله تروریستی یک فرد استرالیایی به دو مسجد شهر کرایست‌چرچ در روز ۲۴ اسفند سال گذشته ۵۰ مسلمان کشته شدند. یک کارگردان مصری گفته بود می خواهد فیلمی درباره این حادثه بسازد.
جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 6739
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از aboutislam، مسلمانان نیوزیلند با ساخت فیلمی درباره حادثه تروریستی مساجد منطقه کرایست چرچ مخالفت کردند. انجمن اسلامی نیوزیلند ساخت فیلم درباره این حادثه را در شرایط فعلی مناسب ندانست.
شفق خان مدیر انجمن اسلامی نیوزیلند می گوید مسلمانان نیوزیلند و سایر کشورهای جهان از این حادثه شدت اندوهگین هستند و ساخت این فیلم در چنین شرایط حساسی به نظر نمی رسد صحیح باشد.
در حمله تروریستی یک فرد استرالیایی به دو مسجد شهر کرایست‌چرچ در روز ۲۴ اسفند سال گذشته ۵۰ مسلمان کشته شدند.
معز مسعود، کارگردان مصری یک هفته بعد از حادثه تروریستی کرایست‌ چرچ در صفحه شخصی توئیتر خود پستی را منتشر کرده بود که طرح ساخت یک فیلم درباره این حادثه را خبر می داد. وی اعتقاد داشت این حادثه باید در حافظه تاریخی انسان ها ثبت شود.
وی گفته بود که این فیلم «سلام برادر» نام خواهد داشت. همان کلماتی که یکی از کشته شدگان مسجد النور هنگام ورود فرد مسلح به او گفته بود.
رئیس مؤسسه اسلامی کانتربری می‌گوید: هیچ طرحی برای ساخت فیلم در زمینه کشتار مسلمانان در کرایست‌چرچ به آنها ارائه نشده و در حال حاضر مؤسسه با ساخت چنین فیلمی مخالف‌ است.
Share/Save/Bookmark