تجمع مردم «لوییزویل» آمریکا برای زدودن شعارهای ضداسلامی از روی مسجد
تجمع مردم «لوییزویل» آمریکا برای زدودن شعارهای ضداسلامی از روی مسجد
صدها نفر از مردم شهر لوییزویل آمریکا در مقابل مسجد این شهر جمع کردند تا ضمن اعلام همبستگی با مسلمانان، شعارهای ضداسلامی نوشته شده بر روی دیوار مسجد را پاک کنند.
دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 3822
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «هافینگتن پست»، حدود هزار نفر از مردم لوییزویل در ایالت کنتاکی آمریکا در مقابل مسجد این شهر جمع شدند و با رنگ کردن دیوارهای مسجد، شعارهای ضداسلامی را که چهارشنبه گذشته روی آن نوشته شده بود، پاک کردند.
عزیر شریف، عضو مرکز اسلامی و مسجد لوییزویل گفت: نمایندگانی از همه گروه‌های دینی بزرگ در کنار دانش‌آموزان مدارس خصوصی، دولتی و کاتولیک در این گردهمایی حضور داشتند تا حمایت خود را از مسلمانان اعلام کنند.
وی افزود: من فکر می‌کنم نیت کسانی که این شعارها را نوشتند هر چه بوده، نتیجه آن معکوس شد. همه در کنار هم جمع شدند و با اتحاد با هم همکاری می‌کردند و این روحیه حقیقی شهر ما و ساکنان آن است.
شریف گفت: پس از «گرگ فیشر»، شهردار لوییزویل، روحانی مسجد و رهبران ادیان و جوامع مختلف سخنان کوتاهی داشتند و داوطلبان به نوبت قلم‌موها را می‌گرفتند و شعارها را پاک می‌کردند.
«مت گلدبرگ»، مدیر توسعه جامعه یهودیان لوییزویل که با صد داوطلب یهودی در این برنامه حضور داشت، گفت: هیچ کس فکر نمی‌کرد که چنین اتفاقی در این شهر بیفتند. ما به خاطر همبستگی و تنوعمان به خود افتخار می‌کنیم.
گلدبرگ گفت: لوییزویل یک جامعه اسلامی بزرگ و بسیار محبوب دارد که با ما نیز مشارکت خوبی دارند.
وی افزود: خرابکاری‌هایی از این قبیل تنها باعث می‌شود تأکید دوباره‌ای بر همبستگی درازمدت‌مان داشته باشیم.
Share/Save/Bookmark