سوابق اسلام ستیزانه تازه وارد کاخ سفید+ عکس
سوابق اسلام ستیزانه تازه وارد کاخ سفید+ عکس
سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا سال ها سابقه ترویج اسلام هراسی داشته است.
چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲
کد مطلب: 5596
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری اینترسپت، «هیثر نوئرت» که پیشتر خبرنگار و مجری شبکه ‌های فاکس نیوز و ای بی سی نیوز بود اینک به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا انتخاب شده است. وی سال ها سابقه ترویج اسلام هراسی داشته است؛ سابقه ای که صلاحیت وی را برای احراز این پست زیر سوال می برد.
نوئرت در فوریه ۲۰۰۹ یک ویژه برنامه یک ساعته با حضور گروهی از اسلام ستیزان از جمله «رابرت اسپنسر» فعال ضد اسلامی حامی «آندرس برینگ بریویک» تروریست نروژی برگزار، و تلاش کرد وجهه اسلام را خدشه دار کند.
او همچنین در زمینه دفاع از اظهارات ضد اسلامی ترامپ سابقه دار است.
نوئرت مقاله ای از وب سایت ضد اسلامی «جهاد واچ» (دیده بان جهاد) را نیز در توییتر خود به اشتراک گذاشته است.
او همچنین در مورد واکنش مسلمانان آمریکایی به فضای سیاسی کشور و هدف گرفته شدن آنها توسط افرادی مانند خودش بی توجه بوده است. در ماه اکتبر او به مقاله ای در نیویورک تایمز در مورد ترس مسلمان از سیاست های رئیس جمهور با این توییت واکنش نشان داد که: «آنها باید داعش را ببینند.»
«اندرو کیرل» خبرنگار روزنامه دیلی بیست گفته است که نوئرت توییت های اخیر خود را در مورد تبلیغ خط تولید لباس «ایوانکا ترامپ» دختر رئیس جمهور حذف کرده است.
بنابراین او به وضوح در حال حذف توییت هایی است که اکنون نامناسب به نظر می رسند.
انتصاب نوئرت خروج از هنجارهای وزارت خارجه آمریکا است زیرا وی نه تنها توجه کمی به ۱.۶ میلیارد مسلمان در جهان - که باید با آنها روابط دیپلماتیک و دوستانه ای داشته باشد - می کند، بلکه یک شخصیت خبری است که هیچ تجربه ای در دولت ندارد.
سخنگویان وزارت خارجه به طور معمول یک سابقه دیپلماتیک و یا حداقل پس زمینه ای در دولت دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان