حمدین صباحی و عبدالفتاح سیسی
حمدین صباحی و عبدالفتاح سیسی
 
انتخابات ریاست‌جمهوری مصر فقط با دو نامزد
در انتخابات ریاست جمهوری مصر فقط "عبدالفتاح سیسی" و "حمدین صباحی" با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب: 2599
به گزارش «آرماگدون» ، با توجه به پایان مهلت نام نویسی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، فقط دو نفر یعنی عبدالفتاح سیسی فرمانده سابق ارتش و حمدین صباحی فعال چپگرا در این رقابتها حضور خواهند داشت.
بنابراین انتخابات ریاست جمهوری مصر فقط در یک دوره و در روزهای ۲۶ و ۲۷ ماه مه آینده برگزار خواهد شد.
هر فرد برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری مصر باید از رای دهندگان ۱۵ استان از مجموع ۲۸ استان مصر، حداقل ۲۵ هزار امضا جمع آوری کند. عبدالفتاح السیسی حدود ۲۰۰ هزار امضا و صباحی حدود ۳۰ هزار امضا جمع آوری کرده است.
"عبدالعزیز سلمان" دبیر کمیسیون عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر دیروز (یکشنبه) پایان مهلت نام نویسی نامزدها برای حضور در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.
وی در کنفرانس خبری تاکید کرد اولین کسی که برگه های نامزدی خود را ارایه کرده عبدالفتاح سیسی است و تعداد حامیان او ۱۸۸ هزار و ۹۳۰ نفر است و نفر دوم حمدین صباحی است و تعداد حامیان او ۳۱ هزار و ۵۵۵ نفر است.
عبدالعزیز سلمان افزود: به شش سازمان بین المللی و ۱۲۰ سازمان داخلی اجازه داده شده است انتخابات را پیگیری کنند.
حمدین صباحی که از برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری حمایت کرده است در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ در جایگاه سوم قرار گرفت. در آن انتخابات مرسی پیروز شد.
صباحی در این انتخابات به عنوان نماینده انقلاب ۲۵ ژانویه که به براندازی حسنی مبارک در فوریه سال ۲۰۱۱ منجر شد، شرکت کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم