مخالفت افراطیان بلژیک با حجاب دانش‌آموزان
مخالفت افراطیان بلژیک با حجاب دانش‌آموزان
رئیس حزب ائتلاف فلمیش جدید بلژیک، طی سخنانی اعلام کرد که باید استفاده از حجاب در مدارس و نهادی دولتی ممنوع شود.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: 6504
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «ینی آکیت» ترکیه؛ بارت دو وور (Bart d Wever) رئیس حزب راست افراطی ائتلاف فلمیش جدید بلژیک، در گفتگو با روزنامه دو زونداگ (De Zondag) بر ضرورت ممنوعیت نماد‌های دینی و اعمال عبادی در مکان‌های عمومی تأکید کرد.
وی در این رابطه، گفت: به نظر من باید در مدارس و نهاد‌های دولتی استفاده از حجاب ممنوع گردد و امکان فعالیت مسلمانان محدود‌تر شود.
بارت دو وور، با مطرح کردن این ادعا که مسلمانان به مقررات پایپند نیستند، افزود: یهودی‌ها قوانین را می‌پذیرند، در شهر آنتورپ (Antwerp)، هیچ یک از یهودیان سعی نمی‌کنند که قوانین را نقض کنند و آنان می‌خواهند که از نزاع دوری جویند. اما مسلمانان به استفاده از نماد‌های دینی در مکان‌های عمومی و مدارس اصرار دارند و ایجاد تنش می‌کنند.
وی با انتقاد از رویکرد احزاب چپ‌گرا نسبت به مسلمانان، گفت: این احزاب، حجاب را نماد آزادی‌های دینی می‌دانند. این قابل قبول نیست. احزاب چپ‌گرا از نقش مسیحیت در جامعه کاسته و عرصه‌ فعالیت را برای مسلمانان بازتر می‌کنند.
این سخنان ائتلاف فلمیش جدید در فضای مجازی واکنش‌ها متقاوتی را در پی داشت و برخی این اظهارات را ناشی از نژادپرستی و اسلام‌ستیزی دانستند.
یادآور می‌شود، فعالیت‌ گروه‌های تروریستی نظیر داعش در خاورمیانه و انجام عملیات‌های انتحاری در برخی از شهرهای اروپایی به ویژه در «بروکسل» ،پایتخت بلژیک، باعث افزایش موج اسلام هراسی در این کشور شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا