حمله تند نماینده حزب «آلترناتیو» آلمان به اسلام
حمله تند نماینده حزب «آلترناتیو» آلمان به اسلام
یکی از نمایندگان حزب افراطی، راست‌گرا، اسلام‌ستیز و بیگانه‌ستیز «آلترناتیو برای آلمان» سخنانی تند علیه اسلام به زبان آورد و این دین مبین را با ادعاهای بی‌اساس متهم کرد.
شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: 5604
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در برلین، آلبرشت گلازر Albrecht Glaser یکی از نمایندگان حزب افراطی، راست‌گرا، اسلام‌ستیز و بیگانه‌ستیز «آلترناتیو برای آلمان» در ایالت هسن در سخنرانی خود که حین برنامه گردهمایی این حزب در شهر کلن برگزار شد، گفت: اسلام ساختاری است که آزادی بیان را نمی‌شناسد و احترامی برای آن قائل نیست. دینی که این طور با حقوق اساسی رفتار می‌کند، باید از قانون اساسی نیز حذف شود!
این سخنان تند و تیز در حالی بیان شد که این فرد، خود را به عنوان کاندیدای ریاست حزبی فدرال برای حزب آلترناتیو برای آلمان معرفی کرده بود. قابل ذکر است که این فرد در نهایت نتوانست رأی بیاورد.
با این اظهار نظر، صرف نظر از بی‌اساس بودن این ادعا، این نماینده مرا‌م‌نامه حزب خود را نیز زیر سؤال برده است.
تاکنون چندین بار موضوع پذیرش اسلام و یا به رسمیت شناخته شدن اسلام در جامعه آلمان مورد بحث قرار گرفته است.
رئیس پیشین این حزب در اظهار نظری گفته بود که ما اسلام را نمی‌پذیریم، اما مسلمانانی را که در آلمان زندگی می‌کنند، می‌پذیریم. برخی دیگر از نمایندگان این حزب به طور کامل اسلام را رد می‌کنند و مسلمانان را به طور مشروط به عنوان هموطن و همشهری خود می‌پذیرند.
این حزب افراطی در دو سال گذشته توانسته است در بیش از یازده مجلس ایالتی آلمان حضور یابد.
پیش‌بینی می‌شود در انتخابات آتی مجلس فدرال آلمان، این حزب با کسب حداقل ۱۰ درصد، بتواند به‌عنوان سومین حزب بزرگ وارد مجلس آلمان شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا