نگرانی مسلمانان لندن از افزایش اسلام‌هراسی در ماه مبارک رمضان
نگرانی مسلمانان لندن از افزایش اسلام‌هراسی در ماه مبارک رمضان
افزایش اسلام‌هراسی ناشی از جنگ اسرائیل علیه غزه و تجاوزات اخیر به مساجد در لندن منجر به افزایش نگرانی مسلمانان در این کشور از اقدامات اسلام‌ستیزانه در ماه مبارک رمضان شده است.
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب: 7206
به گزارش «آرماگدون»، به نقل از تقریب، از اواسط فوریه اقدامات اسلام‌ستیزانه‌ای در مساجد اطراف لندن از جمله مسجد پالمرز گرین، مسجد ساوت گیت و مسجد عایشه رخ داد.
این حوادث در زمانی اتفاق افتاد که به گفته وب‌سایت تل ماما که ناظر بر حوادث ضد مسلمانان است، حوادث اسلام‌هراسی در بریتانیا از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ و آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه بیش از سه برابر شده است.
بی بی ربیه خان، رئیس انجمن فرهنگی اسلامی لندن (LICS) گفت با توجه به اینکه تعداد زیادی از مسلمانان در ماه رمضان به مساجد می‌روند، جامعه باید بسیار مراقب باشد.
وی افزود: «اسلام‌هراسی در حال افزایش است و افراد جامعه ما به دلیل مسلمان بودن مورد حملات قرار گرفته‌اند، اما آن را گزارش نمی‌کنند.»
خان در مورد حوادث اخیر در مساجد گفت که به نظر می‌رسد عاملان این اقدام می‌خواستند به سیستم‌های نظارت دوربین مدار بسته آسیب برسانند.

«ما نگران فرزندانمان هستیم»
وی همچنین به برخی حوادث اخیر در مسجد ومبلی در ابتدای ماه مارس و سایر مساجد در لستر اشاره و بر لزوم ضروری تدابیر امنیتی شدید در ماه رمضان تاکید کرد.
خان گفت: «ما نگران افزایش اسلام‌هراسی هستیم. ما نگران فرزندانمان هستیم. ما در ماه رمضان اقامه نماز تراویح در آخر شب را داریم. ما باید امنیت داشته باشیم.»
وی افزود که ممکن است حوادث بیشتری به دلیل وخامت اوضاع در غزه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان رخ دهد.
وی تاکید کرد که آنها در حال هماهنگی با پلیس هستند تا مطمئن شوند که همه مساجد دارای سیستم‌های نظارتی فعال هستند و مکانیسم‌های ایمنی به خوبی انجام می‌شود.

افزایش قابل توجه جرایم ناشی از نفرت در لندن
سخنگوی پلیس متروپولیتن در بیانیه‌ای گفت که افسران پلیس برای اطمینان بخشی و بررسی تخلفات، در مجاورت مدارس مذهبی، اماکن مذهبی و در جوامعی که می‌دانیم سطح نگرانی در آنها بالاتر است، مستقر شده‌اند.
در این بیانیه آمده است: «متاسفانه با وجود افزایش حضور افسران، شاهد افزایش قابل توجهی در جرایم ناشی از نفرت در سراسر لندن بوده‌ایم.»
این بیانیه می‌افزاید که این موارد شامل سوء استفاده شخصی یا آنلاین از افراد یا گروه‌ها، آسیب جنایی با انگیزه نژادی یا مذهبی و سایر جرایم است.
پلیس افزود: «ما همچنان کسانی که در معرض جرایم ناشی از نفرت قرار می‌گیرند را تشویق می‌کنیم تا آن را گزارش کنند.»
Share/Save/Bookmark