ایندیپندنت: اسلام دشمن ما نیست/غرب می‌خواهد زمین را نابود کند
ایندیپندنت: اسلام دشمن ما نیست/غرب می‌خواهد زمین را نابود کند
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در مقاله‌ای با انتقاد از تلاش‌ها برای اسلام‌هراسی در غرب، تروریست را از حوزه اسلام و قرآن خارج دانست.
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب: 698
روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس، با انتشار مقاله ای به قلم "امانوئل استوکس" خبرنگار، کارشناس، محقق و فعال حقوق بشر، به انتقاد از تلاش ها برای گسترش اسلام هراسی در غرب پرداخت.
استوکس در ابتدا به خبر اخیر پایگاه خبری "وایرد" اشاره می کند. این مجله خبر داده بود که یکی از کارشناسان و مدرسین نظامی آمریکا، در کلاس های آموزشی سربازان و نیروهای ویژه این کشور، اسلام را دشمن اصلی جهان دانسته و عنوان کرده است که لازم
” استوکس به فیلمی ضداسلامی اشاره می‌کند که در کلاس‌های برگزار شده از سوی دپارتمان پلیس نیویورک نمایش داده شده و در حین پخش فیلم مسلمانان به عنوان دشمنانی معرفی می‌شوند که در جنگی پنهان به دنبال نابودی آمریکا هستند. “
است در جنگی تمام عیار و حمله ای نظیر حمله به "هیروشیما"، به مکه و مدینه حمله شود. این سرهنگ ارتش آمریکا که "متیو دالی" نام دارد، ایدئولوژی اسلام را ایدئولوژی وحشیانه معرفی و تنها راه مقابه با آن را نابودی کامل جهان اسلام اعلام کرده بود.

رهبران خود را به قتل برسانید و کشور خود را مسیحی کنید
استوکس این نوع دیدگاه را تقبیح کرده و عنوان می کند که متاسفانه این صحبت ها از سوی دیگر رسانه ها و مقامات نیز تکرار شد. به عنوان نمونه "ان کاتلر" مفسر سیاسی راستگرای آمریکا، اسلام را فرقه ای خانمان سوز توصیف کرده بود و به مردم کشورهای مسلمان توصیه کرده بود که "رهبران خود را به قتل رسانده و کشورهای خود را مسیحی کنند".
این رفتارها تنها به ارتش آمریکا محدود نبوده است. به عنوان نمونه استوکس به فیلمی ضداسلامی اشاره می کند که در کلاس های برگزار شده از سوی دپارتمان پلیس نیویورک نمایش داده شده و در حین پخش فیلم مسلمانان به عنوان دشمنانی معرفی می شوند که در جنگی پنهان به دنبال نابودی آمریکا هستند.
سال گذشته هم، پایگاه خبری وایرد به اسناد محرمانه ای از نحوه آموزش در اف بی آی دست یافته بود، که این اسناد نشان دهنده محتوای اسلام هراسانه این آموزش ها بود. در این سندها اینطور عنوان شده بود که اکثر مسلمانان آمریکا هوادار تروریست هستند.

این غرب است که می تواند چندین بار مردم کره زمین را نابود کند
استوکس در ادامه می نویسد: اما آیا همه اینها صحیح است؟ آیا مسلمانان تهدیدی جدی و دشمنی متخاصم
” چنین دیدگاهی، باور "فرهنگ وحشیانه‌"ای که از اسلام برای شهروندان غربی و از سوی افراد تندرویی نظیر دالی، به تصویر کشیده شده است را سخت می‌کند. تحلیل‌های تنگ‌نظرانه، ناقص، و ساده افرادی نظیر دالی، نمی‌توانند این واقعیت را در نظر بگیرند که مردم فرهنگ‌هایی که این چنین شیطانی نشان داده می‌شوند هم انسان‌هایی هستند مانند خود ما. “
هستند که دشمن غرب بوده و برای نابود کردن ما نقشه می کشند؟ چنین چیزی به سختی ممکن است. این غرب است و نه جهان اسلام که آنقدر سلاح هسته ای دارد که می تواند تمام جمعیت کره زمین را برای چندین بار نابود کند. این غرب است و نه جهان اسلام که اقدامات تحریک آمیزی را انجام می دهد که نهایتا به کشته شدن صدها هزار نفر تنها در عراق شده است، از تحریم ها در دهه ۹۰، تا جنگ اخیر.
او همچنین به دالی تذکر می دهد که در دیدگاه های خود در رابطه با اسلام، واقیعت هایی را که حتی در صحبت های "برنارد لوئیس" (یکی از کارشناسان برجسته حامی حمله به عراق) بوده در نظر نگرفته است. لوئیس به این نکته اذعان کرده بود که تروریسم هیچ جایگاهی در اسلام برگرفته از قرآن ندارد.

تروریسم جایی در اسلام برگرفته از قرآن ندارد
به علاوه، حمایت از حملات تروریستی بر علیه شهروندان آمریکایی چه از سوی خود آمریکایی ها و چه در کشورهای اسلامی، بسیار پایین است، که این امر در نظرسنجی هایی هم که به دقت انجام گرفته، قابل مشاهده است. به عنوان نمونه، نظرسنجی که در سال ۲۰۰۷ از سوی دانشگاه "مریلند" و در قابل برنامه بین المللی دیدگاه عمومی انجام گرفت، نشان داد که آمریکایی ها خود بیش از هر کشور اسلامی بزرگ دیگر به جز نیجریه، حملات تروریستی به شهروندان را قابل قبول می دانند.
چنین دیدگاهی، باور "فرهنگ وحشیانه "ای که از اسلام برای شهروندان غربی و از سوی افراد تندرویی نظیر دالی، به تصویر کشیده شده است را سخت می کند. تحلیل های تنگ نظرانه، ناقص، و ساده افرادی نظیر دالی، نمی توانند این واقعیت را در نظر بگیرند که مردم فرهنگ هایی که این چنین شیطانی نشان داده می شوند هم انسان هایی هستند مانند خود ما.
نویسنده این مقاله در پایان اشاره می کند که فعالیت تروریستی روندی است که می تواند در هر فرهنگی و با توجیهات مختلف شکل بگیرد. لازم است تا دیدگاه هایی که دیگر قومیت ها و فرهنگ ها را دشمن می داند و وسوسه حمله را ایجاد می کند، حذف شود، چراکه در غیر اینصورت این دیدگاه های جنگ افروزانه ای می تواند به واقعیت بپیوندد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس