نقض گسترده حقوق فلسطينيان در ايتاليا
نقض گسترده حقوق فلسطينيان در ايتاليا
سازمان‌هاي بين المللي مدافع حقوق بشر بشدت نقض خطرناک حقوق بشر توسط دولت ايتاليا عليه پناهندگان فلسطيني اين کشور را محکوم و تأکيد کردند، اين موضوع را در مؤسسات و هيئت‌هاي مرتبط اتحاديه اروپا پيگيري خواهند کرد.
سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب: 201
به گزارش آرماگدون، سازمان‌هاي بين المللي مدافع حقوق بشر بشدت نقض خطرناک حقوق بشر توسط دولت ايتاليا عليه پناهندگان فلسطيني اين کشور را محکوم و تأکيد کردند، اين موضوع را در مؤسسات و هيئت‌هاي مرتبط اتحاديه اروپا پيگيري خواهند کرد.
شبکه بين المللي حقوق بشر و رشد با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که نماينده خود را موظف کرده تا جنايتکاران ايتاليايي که حقوق پناهندگان فلسطيني ساکن اين کشور را نقض کرده‌اند، تحت پيگرد قرار دهد.
شبکه بين المللي حقوق بشر و رشد که در سوئيس و نروژ به ثبت رسيده و در بيش از ۴۰ کشور جهان دفتر و شعبه دارد، به گوشه‌‌اي از جناياتي اشاره کرد که پناهندگان فلسطيني ساکن اردوگاه "التنف" در مرزهاي عراق – سوريه در ايتاليا با آن مواجه بوده و آنها را مجبور به ترک اين کشور کرده است.
در سال ۲۰۰۹ ميلادي سوئد به اتحاديه اروپا پيشنهاد بستن اردوگاه "النتف" و توزيع و تقسيم پناهندگان آن در ميان کشورهاي اروپايي را داد که سهم ايتاليا در اين ميان پذيرش ۱۷۰ پناهنده فلسطيني بود.
اما اين پناهندگان فلسطيني به محض رسيدن به ايتاليا در معرض انواع و اقسام عذاب‌ها و شکنجه‌ها قرار گرفتند، از جمله اين‌که به محض پاي گذاشتن به ايتاليا خانه‌هايي به آنها داده شد که از مافياي اين کشور مصادره شده بود و در منطقه‌اي قرار داشت که گروه‌هايي مافيايي در آنجا سکونت داشتند.
اين بيانيه در ادامه به گوشه‌ ديگري از درد و رنج اين پناهندگان فلسطيني مي‌پردازد و توضيح مي‌دهد، بسياري از اين فلسطيني‌ها در برابر چشمان پليس ايتاليا توسط افراد و گروه‌هاي مافيا مورد ضرب و شتم و تعرض و تجاوزهاي قرار مي‌گرفتند.
غير از آن شهرداري محل سکونت اين پناهندگان فلسطيني حاضر نشد، پنج ميليون يورويي که اتحاديه اروپا به اين پناهندگان فلسطيني اختصاص داده بود را براي آنها هزينه کند يا آن را در اختيار آنها قرار دهد.
همچنين در اولين ماه‌هاي ورود اين پناهندگان فلسطيني به ايتاليا دختران و زنان و کودکانشان در معرض تجاوز و تعدي جمعي و آدم ربايي و کودک آزاري قرار گرفته و با وجود مدارک مستند و قابل استناد با اين حال هيچ‌يک از عاملان جنايت مجازات نشدند.
غير از آن پليس ايتاليا به پزشکي قانوني اين کشور اجاز نداد، پيکر محمد حسن ابراهيم ۴۵ساله که بر يک درخت به دار کشيده شده و چشم‌هايش از حدقه درآمده بود، را کالبد شکافي کند.
همچنين پليس ايتاليا بيمارستان‌هاي اين کشور را واداشت تا از پذيرش اين پناهندگان فلسطيني تا زماني که زنانشان حجاب خود را حفظ کرده‌اند، ممانعت کنند.
۱۵۷ نفر از اين پناهندگان فلسطيني پس از دريافت تهديداتي مبني بر کشتار و قتل عام جمعي، از ايتاليا گريخته و به سوئد پناهنده شدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مشرق