اخراج آموزگار محجبه از کار در جمهوری آذربایجان
اخراج آموزگار محجبه از کار در جمهوری آذربایجان
معلم مدرسه‌ای در جمهوری آذربایجان به دلیل امتناع از بی‌حجابی برکنار شد.
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 3364
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی maide.az، در طی سه سال اخیر به دلایل مختلف یکی از مشکلات حل نشده نظام آموزشی جمهوری آذربایجان را می‌‍توان مسئله حجاب دانست.
علی‌رغم اینکه حجاب در این کشور منع قانونی ندارد، اما باز یکی از مشکلات امروزی آذربایجان اخراج دانش‌آموزان محجبه از مدارس و دانشگاه‌ها و برکناری معلمین محجبه از کار است.
یکی از بانوانی که با این مشکل روبه‌رو شده «گونل صادق‌اوا» است. او که از سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان معلم در کلاس ششم متوسطه فعالیت داشته است، می‌گوید: «من در آزمون معلمان شرکت کرده و به عنوان معلم در شهر بیلقان پذیرفته شدم و تا کنون ضمن اینکه هیچ کم و کاستی در امر تدریس نداشتم، جز رضایت اجتماعی از خود چیز دیگری نیز نشنیده بودم».
به گفته وی، او در چند روز اخیر از طرف مدیریت مدرسه به دلیل محجبه بودنش تحت فشار قرار می‌گیرد. به‌گونه‌ای که «عباسقلی‌اف» مدیر مدرسه به او هشدار می‌دهد که با حجاب در مدرسه حاضر نشود.
گونل صادق‌اوا، امر خداوند را برتر از هرچیز دانسته و از دستور مدیر امتناع می‌کند. از این رو مدیر مدرسه به دلیل ممانعت وی از بی‌حجابی سبب برکناری گونل از کار می‌شود. وی حق اخراج او را به استناد از ماده ۷۰ قانون کار (وظایف شغلی کارکنان، تعهدات تحت قراردار کار) مستند می‌داند.
حسین عباسقلی اف، بر کناری گونل را به سبب حجاب وی تصدیق کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا