«مقابله با اسلام هراسی» اولویت کاری رئیس شورای مسلمانان انگلیس
«مقابله با اسلام هراسی» اولویت کاری رئیس شورای مسلمانان انگلیس
رئیس شورای مسلمانان انگلیس تاکید کرد: نباید اسلام هراسی را تنها در عبارت های نژادپرستانه دانست، بلکه تبعیض نهادی علیه مسلمانان در غرب وجود دارد، به طوری که زنان را به دلیل حجاب از کار محروم می کنند.
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب: 7027
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الجزیره، «زارا محمد» رئیس شورای مسلمانان انگلیس با موفقیت دستاورد تاریخی را در رسیدن به سمت ریاست شورای مسلمانان انگلیس به دست آورد تا نخستین زنی باشد که ریاست این شورا را برعهده گرفته است. وی همچنین جوان ترین فردی است که بزرگ ترین نهاد مسلمانان در این کشور را هدایت می کند.
انتخاب زارا به ریاست این شورا انعکاس مثبتی در میان مسلمانان و غیر مسلمانان این کشور داشته است. زیرا با این انتخاب نمونه ای از رهبری یک زن مسلمان ارایه شده است.
زارا در گفتگو با شبکه الجزیره گفت: انتخاب من به عنوان نخستین زن به ریاست این شورا افتخار بزرگی است و امیدوارم که یک نمونه الهام بخش برای زنان مسلمان به ویژه جوان باشم تا آنها نیز ابتکار عمل را به دست بگیرند و به پست های بالا برسند.
وی افزود: مهم ترین چالشی که با آن مقابله خواهم کرد، اسلام هراسی است. اولویت من توافق درباره معرفی یکپارچه و رسمی اسلام هراسی خواهد بود. درحال حاضر ما درباره این موضوع مطالعه می کنیم و با طرف های دولتی برای تعریفی که درباره اسلام هراسی پیشنهاد می دهیم، همکاری خواهیم کرد.
رئیس شورای مسلمانان انگلیس گفت: نباید اسلام هراسی را تنها به حملات لفظی و کلامی و عبارت های نژادپرستانه تقلیل داد، زیرا تبعیض نهادی علیه مسلمانان وجود دارد. به عنوان مثال در برخی مشاغل زنان به دلایل داشتن حجاب از کار محروم می شوند یا شخصی تنها به خاطر نام اسلامی اش محدود شده است. این پدیده خطرناک است.
زارا تاکید کرد: کار برای مقابله با اسلام هراسی باید راهبردی باشد نه واکنش و پاسخ به حوادث خاص. من برای مقابله با این پدیده تنها با همه انگلیس همکاری نمی کنم بلکه با همه جهان همکاری خواهم کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان