مسلمانان در آمریکا با بیشترین تبعیض مواجه هستند
مسلمانان در آمریکا با بیشترین تبعیض مواجه هستند
براساس نظرسنجی تازه منتشر شده مسلمانان نسبت به دیگر گروه‌های مذهبی در آمریکا با تبعیض بیشتری مواجه هستند.
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب: 6659
به گزارش «آرماگدون» ، این نظرسنجی که توسط وب سایت سیاسی هیل و کمپانی هری ایکس صورت گرفته نشان داد ۸۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند مسلمانان با تبعیض مواجه هستند در حالی که ۷۹ درصد معتقدند یهودیان مورد تبعیض قرار می‌گیرند.
حدود ۶۱ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند مسیحان با تبعیض مواجه هستند در حالی که ۵۵ درصد اعلام کردند افراد بدون دین مورد تبعیض قرار گرفته‌اند.
نتیجه این نظرسنجی در هفته‌ای منتشر شد که در طی آن یک قطعنامه ضد نفرت و انزجار برای محکوم کردن یهودستیزی، اسلام هراسی و دیگر انواع تعصب در کنگره تصویب شد. سه قانونگذار مسلمان کنگره تصویب این قطعنامه را تحسین کرده و آن را اقدامی تاریخی از هر جهت توصیف کردند. ایلهان عمر، رشیده طیب و آندری کارسون سه قانونگذار مسلمان کنگره در بیانیه‌ای گفتند: این نخستین بار است که ما در خصوص قطعنامه‌ای که تعصب ضد مسلمانان را در تاریخ کشور ما محکوم می‌کند رأی گیری کرده‌ایم.
این قطعنامه پس از تصویب در کنگره تقدیم مجلس نمایندگان شده است.
نظرسنجی پایگاه هیل و کمپانی هری ایکس در تاریخ اول و دوم مارس سال میلادی جاری صورت گرفته و در آن ۱۰۰۳ شرکت داشتند و درصد خطای آن مثبت و منفی ۳.۱ برآورد شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا