توهین بی‌سابقه به اسلام و مسلمانان در روزنامه‌های اسرائیلی
توهین بی‌سابقه به اسلام و مسلمانان در روزنامه‌های اسرائیلی
تمسخر و استهزاء دین اسلام و مسلمانان توسط تحلیلگران سیاسی اسرائیل در روزنامه‌های عبری این رژیم، به طور بی‌سابقه‌ای شدت یافته‌است.
شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵
کد مطلب: 4057
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «البوابة نیوز»، اگرچه رسانه‌های اسرائیلی درباره اسلام به عنوان یک دین هیچ وقت صحبت نمی‌کردند؛ اما اخیرا سیاست‌های خود را تغییر داده‌اند؛ به نحوی که روزنامه‌های عبری به تازگی به‌طور بی‌سابقه‌ای اسلام و مسلمانان را مورد اهانت و تمسخر قرار می‌دهند.
یورام اتینگر، تحلیلگر سیاسی اسرائیل، در مقاله‌ای در روزنامه «اسرائیل الیوم»، با حمله به مسلمانان و تروریسم‌خواندن آنان، گفت: «تروریسم اسلامی!»، خنجری به پشت کشورهای غربی که میلیون‌ها مهاجر مسلمان را پذیرفته‌اند، می‌زند(!)
وی در این مقاله مدعی شده است: مسلمانان در تلاش برای تسلط بر جهان هستند و می‌خواهند برخی کشورهای اروپایی مثل فرانسه، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا را تحت سیطره خود بگیرند.
یورام در ادامه ادعاهای نادرست خود بیان می‌کند که آموزه‌های اسلام، خط تولید اساسی تروریسم شده است(!)
این در حالی است که اسلام مخالف تروریسم بوده و در آموزه‌های این دین مبین به عنوان دین صلح بر پرهیز از خشونت و کشتن انسان‌ها تأکید شده است.
یاکیم هعتسنی، تحلیگر سیاسی اسرائیل نیز در مقاله‌ای در روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت»، با استناد به اظهارات چارلز کروات هامر، تحلیلگر معروف آمریکایی، مقایسه ظالمانه‌ای میان نازیسم و اسلام کرده و میان آن دو، پیوندی ظالمانه برقرار کرده است.
وی در این مقاله سعی کرده که اسرائیل را علیه مسلمانان تحریک کند و مدعی شده که نمی‌توان دشمنی با مسلمانان را محدود کرد؛ بلکه کل جهان اسلام باید نابود شود، همان کاری که جهان با بیماری همه‌گیر نازیسم انجام داد.
شمعون شمیر، تحلیلگر سیاسی اسرائیل نیز در روزنامه عبری «هاآرتص» مدعی شده که جهان عرب و مسلمانان همواره از جهل و عقب‌ماندگی رنج می‌برند و در مقابل جهان غرب احساس حقارت می‌کنند.
وی در ادامه اظهارات سخیف خود بیان کرده که علت اصلی عدم پیشرفت اقتصاد در کشورهای عربی، نداشتن دانش کافی است و سیستم آموزشی جهان عرب هنوز بر حفظ مطالب آموزشی و نه درک آن مبتنی است.
Share/Save/Bookmark