ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به مساجد کالیفرنیا
ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به مساجد کالیفرنیا
نامه‌های متعددی با محتوای تهدید مسلمانان به نسل‌کشی و تقدیر از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا طی روزهای اخیر به تعدادی از مساجد در ایالت کالیفرنیای آمریکا ارسال شده است.
يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب: 5155
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Sandiego Union Tribune»، شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگترین سازمان حامی حقوق مدنی مسلمانان آمریکا، پس از ارسال این نامه‌های تهدیدآمیز، خواستار افزایش محافظت پلیس از مساجد شد.
شعبه‌های شورای روابط اسلامی آمریکایی در شهرهای لس‌آنجلس و سانفرانسیسکو اعلام کردند که سه مسجد و مرکز اسلامی این نامه‌ها را دریافت کرده‌اند که در آن‌ها علاوه بر توهین به مسلمانان، تهدید شده‌ که روز حسابرسی آنان فرا رسیده است.
در یکی از این نامه‌ها آمده است: این شهر اکنون یک کلانتر جدید دارد که دونالد ترامپ است و او قصد دارد آمریکا را پاکسازی کند تا دوباره بدرخشد و برای اینکار از شما مسلمانان شروع می‌کند.
شعبه‌های شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی در شهرهای لس‌آنجلس و سانفرانسیسکو خواستار افزایش همکاری‌ها میان نهادهای اعمال قانون برای حمایت از مساجد شدند.
مقامات پلیس لس‌آنجلس در روزهای اخیر از تصمیم به آغاز رسیدگی به جرائم ناشی از نفرت خبر دادند که در ایالت کالیفرنیا و سراسر آمریکا در یک سال گذشته افزایش یافته است.
بنابر آمارها، حوادث ناشی از اسلام‌ستیزی در سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافته است که رقابت‌های انتخاباتی و استفاده کاندیداها به‌ویژه ترامپ از گفتمان اسلام‌هراسی از دلایل افزایش احساسات منفی علیه مسلمانان عنوان شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا