جنبش میلیونی مسلمانان آمریکا علیه ترامپ
جنبش میلیونی مسلمانان آمریکا علیه ترامپ
مسلمانان آمریکا با راه‌اندازی جنبش یک میلیون رأی در تلاش هستند با مواضع ضد اسلامی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری این کشور مقابله کنند.
پنجشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 4778
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پرس تی وی، حدود ۳,۳ میلیون مسلمان در آمریکا زندگی می‌کنند؛ اما سازمان‌دهندگان این حرکت می‌گویند رأی‌دهندگان مسلمان می‌توانند تأثیر فوق‌العاده زیادی بر آراء دیگران در ایالاتی نظیر ویرجینیا و فلوریدا در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.
اسامه ابو ارشاد از اعضای هیات مدیره شورای سازمان‌های مسلمان آمریکا که این جنبش را راه‌اندازی کرده است، گفت: «ما می‌خواهیم جامعه مسلمانان متوجه شوند در صورتی که حقوق خود را داوطلبانه واگذار کنند، هیچ کس نمی‌آید که این حقوق را به آنان بازگرداند».
از امامان جماعت در سراسر آمریکا نیز خواسته شده است تا در اجتماعات مسلمانان آن را به ثبت نام فرا خوانند.
سازمان‌دهندگان این حرکت تبلیغ‌کنندگانی را به کالج‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و پمپ‌های بنزین در مناطق زندگی مسلمانان اعزام کرده‌اند تا آنها را تشویق به ثبت نام در این حرکت ضد ترامپ کنند.
نهاد عوض، مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی-اسلامی گفت این حرکت در ماه دسامبر آغاز شد و بخشی از تلاش مسلمانان آمریکا برای مبارزه با «افزایش بی سابقه اسلام‌هراسی» است.
وی گفت از ماه نوامبر تاکنون حدود ۳۰۰ هزار مسلمان در این جنبش ثبت نام کرده‌اند.
عوض گفت از زمان تیراندازی در سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا که سال گذشته روی داد، احساسات ضد اسلامی در نتیجه اظهارات افرادی نظیر ترامپ افزایش یافته است.
این حرکت در حالی رقم خورده است که ترامپ در خلال سخنرانی‌های ماه‌های اخیرش بارها اظهاراتی ضد اسلامی مطرح کرده و همچنین در اواسط آذر سال گذشته خواستار «ممنوعیت کامل ورود مسلمانان» به خاک آمریکا شده بود.
ترامپ در بیانیه‌ای با استناد به نظرسنجی مرکز سیاست‌های امنیتی مدعی شده بود که شمار قابل توجهی از مسلمانان «از امریکایی‌ها متنفرند» و در نتیجه باید از این کشور دور بمانند.
ترامپ پیشتر نیز خواستار ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مسلمانان آمریکا برای نظارت بیشتر بر آنها شده بود.
سادات نجمی که از سال ۱۹۸۸ شهروند آمریکاست، در واشنگتن گفت: «مدت‌ها به این موضوع فکر کردم اما این بار به واقع معتقدم که من باید (در این حرکت) ثبت نام کنم.»
وی گفت ترامپ با سخنانش وی را تحریک کرده است که در این جنبش ثبت نام کند.
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است ۱۸ آبان سال جاری برگزار شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : PRESS TV