هدف از حملات پاریس بیگانه‌سازی جامعه مسلمانان است
تحلیلگر راشاتودی:
هدف از حملات پاریس بیگانه‌سازی جامعه مسلمانان است
یک تحلیلگر سیاسی در واکنش به حملات تروریستی پاریس به راشاتودی گفت: هدف تروریست‌ها از این حملات، ابتدا ایجاد دو دستگی در میان مردم فرانسه و در نهایت بیگانه سازی جامعه بزرگ مسلمانان این کشور است.
يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب: 3977
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از شفقنا، کاترین شاکدام، تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است به خاطر اینکه فرانسه بیشترین جمعیت مسلمانان را در اروپا دارد، تروریست‌ها قصد دارند با ایجاد رعب و وحشت از مسلمانان در میان غربی‌ها، جامعه مسلمانان این کشورها به ویژه فرانسه را از جامعه مادر دور کرده و با ایجاد فاصله میان آنها، مسلمانان و به ویژه جوانان آنها را به سوی افراط و تندروی بکشانند.
شاکدام به راشاتودی می‌گوید: داعش می‌خواهد در فرانسه ایجاد ناامنی کند تا مردم این کشور و سیاستمدارن آن انگشت اتهام را به سوی مسلمانان بگیرند؛ سپس مسلمانان منزوی شده و گمان کنند که دیگر متعلق به جامعه و ارزش‌های فرانسوی نیستند؛ به همین خاطر رو سوی افراط و عملیات تروریستی بیاورند.
این تحلیلگر مسایل سیاسی می‌گوید هدف اصلی داعش در این بمب‌گذاری‌ها مسلمانان فرانسه هستند؛ داعش می‌خواهد مسلمانان فرانسه به این نتیجه برسند که هموطنان مسیحی به آنها به عنوان جاسوس دشمن و تروریست نگاه می‌کنند.
شاکدام به فرانسوی‌ها توصیه می‌کند اولین کاری که باید انجام دهند آن است که سایه شک را از روی سر مسلمانان این کشور بردارند و آنها را همدست داعش نپندارند؛ این همان چیزی است که دولت اسلامی می‌خواهد. او گفتار و عمل رهبران غربی را ریاکارانه توصیف می‌کند و می‌گوید اگر غربی‌ها می‌خواهند واقعا با داعش نبرد کنند باید مانند روسیه با همه قوا وارد میدان شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا