حمله نژادپرستانه به دانش آموز محجبه در نیوجرسی آمریکا
حمله نژادپرستانه به دانش آموز محجبه در نیوجرسی آمریکا
یک دانش آموز مسلمان محجبه دبیرستان در ایالت نیوجرسی آمریکا مورد حمله نژاد پرستانه قرار گرفت.
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 6695
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از مصر العربیه، یک دانش آموز مسلمان محجبه دبیرستان در ایالت نیوجرسی آمریکا از سوی یکی از همکلاسی هایش در مدرسه مورد حمله نژاد پرستانه قرار گرفت.
فیلم ویدیویی منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که یک دانش آموز مدرسه ای در ایالت نیوجرسی ، این دانش آموز محجبه را در سالن غذای مدرسه مورد ضرب و شتم قرار داده است.
گزارش های رسانه ای تاکید دارند که دانش آموز مهاجم به دانش آموز محجبه حمله کرده و وی را به زمین انداخته است و تلاش کرده تا حجاب این دانش آموز را بردارد و پس از آن به صورتش آب دهان انداخته است.
«ویکتور وولسکی» مدیر این مدرسه در نشستی با صدها نفر از اولیای دانش آموزان نسبت به وقوع این حادثه ابراز تاسف کرد و از جامعه مسلمان در این کشور عذرخواهی کرد.
وولسکی، این حادثه را «جنایت انزجارطلبانه» به شمار آورد و گفت: مدیریت این مدرسه تصمیم دارد تا براساس سیاست « مدارا نکردن با خشونت» این دانش آموز مهاجم و مسلمان و همچنین کسی که اقدام به فیلمبرداری کرده است، را به طور موقت از مدرسه اخراج می کنند.
براساس آمار منتشر شده سال ۲۰۱۷ میلادی نزدیک به سه میلیون و ۴۵۰ هزار نفر در شهرهای مختلف آمریکا سکونت دارند، اما امارهای غیر رسمی تعداد مسلمانان از چهار تا هشت میلیون برآورد کردند، به طوری که «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا، تعداد مسلمانان را در سال ۲۰۰۹ میلادی هفت میلیون اعلام کرده بود.
جمعیت مسلمانان در شهرهای بزرگی مانند واشنگتن دی سی، نیوجرسی و تگزاس نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان