موج سواری «ترامپ» با شایعه کشف«جانماز مسلمانان» در مرز با مکزیک
موج سواری «ترامپ» با شایعه کشف«جانماز مسلمانان» در مرز با مکزیک
«دونالد ترامپ» بر شایعه بی اساس کشف« جانمازهای مسلمانان» در منطقه مرزی آمریکا – مکزیک برای اثبات تصمیم خود برای کشیدن دیوار مرزی موج سواری می کند.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب: 6631
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از القدس العربی، باوجود تنش ها بین کاخ سفید و کنگره درباره دیوار مرزی و تعطیلی دولت آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا سوار بر موج شایعه های دروغینی شده است که برخی از کشاورزان آمریکایی از کشف «جانمازهای مسلمانان» در منطقه مرزی آمریکا و مکزیک خبر دادند.
ترامپ به سرعت از این شایعه بی اساس که برخی از کشاورزان بدون اعلام هویتشان منتشر کردند، بهره برداری کرد، همانگونه که بارها از شایعه های کذب برای جذب سرمایه به منظور کشیدن دیوار مرزی و تحریک عرب ها و سملمان به روش نامناسب استفاده کرده است.به طوری که پیش از این، گفته شد که تعدادی از تروریست های خاورمیانه به کاروان مهاجرت نفوذ کردند و پیش بینی کردند که ترامپ تصمیمات قاطعی را درباره مسئله مهاجرت اتخاذ کند.
شبکه های خبری آمریکا با انتشار این شایعه با ترامپ همدردی کردند و گزارش دادند که کشاورزان نزدیک مرز بین آمریکا و مکزیک جانمازهایی را مستغلات خود در روزهای اخیر پیدا کردند.
انتشار این خبر به گونه ای بود که انگار بمب و سلاح در منطقه مرزی کشف کردند. اظهارات کشاورزان بیش از حد اغراق آمیز منتقل شد؛ به طوری که یک شبکه راست گرای به نقل از یکی از کشاورزان که مخالف ذکر نامش بود، گزارش داد که وی از انتقام باندهایی که این افراد را منتقل کردند، می ترسد.
این شبکه ها همچنین به نقل از کشاورزان اعلام کردند: بسیاری از مردمی که می آیند، تنها از مکزیک نیستند. این مسئله بسیار ترسناک است.
یکی از این کشاورزان اعلام کردند که ما نمی دانیم چه اتفاق افتاده است. ما جانمازهایی را اینجا پیدا کردیم و آنها از ساکنان مکزیک نیستند.
این شایعه ها، بحث گسترده ای را در اینترنت منتشر کرده است. به طوری که هشدار دادند که مهاجران غیرقانونی از سراسر جهان که به آمریکا می آیند؛ از آمریکای مرکزی نیستند.
این درحالی است که خبرگزاری های دولتی آمریکا و گشتی های مرزی و گمرک صحت این شایعه ها را تایید نکرد، اما مقامات ایالت آریزونا اعلام کردند که مهاجرانی را طی پنج روز گذشته بازداشت کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان