ادامه اسلام ستیزی در فرانسه این بار با هتک حرمت یک مسجد
ادامه اسلام ستیزی در فرانسه این بار با هتک حرمت یک مسجد
منابع امنيتی فرانسه از حمله افراد اسلام‌ستيز به مسجد شهر "كارپانترا" و هتك حرمت اين مكان عبادی مسلمانان خبر دادند.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۴۱
کد مطلب: 1933
به گزارش «آرماگدون» ، «lexpress» در خبری نوشت: "مسجد السلام" شهر كارپانترا، بامداد روز شنبه مورد حمله عوامل اسلام‌ستيز قرار گرفت و عاملان اين اقدام، شعارهايی عليه مسلمانان بر روی ديوارهای اين مكان عبادی نوشتند.
"خالد بالخضير"، رئيس شورای محلی مسلمانان در منطقه "كوت دآزور"، ضمن محكوم كردن اين اقدام، گفت: مسلمانان كارپانترا صبح ديروز، با مشاهده شعارهای نوشته‌شده روی ديوار "مسجد السلام"، شگفت‌زده شدند. ما مخالف هرگونه تنش ميان شهروندان هستيم و از زندگی مسالمت‌آميز حمايت می‌كنيم.
عبدالله ذكری، رئيس انجمن نظارت بر اسلام‌هراسی در شورای مسلمانان فرانسه نيز ضمن محكوم كردن اين اقدام تاكيد كرد: ما به شدت از افزايش اقدامات ضداسلامی طی ماه‌های اخير نگران هستيم و از مقامات می‌خواهيم كه برای توقف چنين فعاليت‌هايی وارد عمل شوند.
نيروهای امنيتی فرانسه به دستور دادستانی، تحقيقات خود را برای شناسايی عوامل اين اقدام ضداسلامی آغاز كردند.
روز گذشته همچنین مسلمانان شهر «نيس» در جنوب فرانسه نیز در اعتراض به تعطيلی مسجد اين شهر از سوی شهردار راهپيمايی كردند. تظاهرات‌كنندگان پارچه نوشته‌هايی با خود حمل می‌كردند كه روی آن عباراتی همچون: «نماز در خيابان هرگز، نماز در مسجد آری»، «ما به تعهداتمان پايبنديم، شما هم به حقوق ما احترام بگذاريد» نوشته شده بود. شورای شهر نيس ۲۰ مهر امسال طرحی را به تصويب رساند كه بر اساس آن می‌بايست تنها مكان عبادی مطرح مسلمانان در شهر نيس فرانسه از آنان سلب و تبديل به «مهد كودك» شود! اين در حالی است كه آقای شهردار هنگام تبليغات انتخاباتی‌اش به مسلمانان قول داده بود كه مسجد بزرگی را برای انجام اعمال عباديشان در اختيار آنان بگذارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران