حمایت بلژیک از ممنوعیت حجاب در اروپا
حمایت بلژیک از ممنوعیت حجاب در اروپا
یک مقام بلژیکی، طی سخنانی با دفاع از حکم دیوان دادگستری اروپا مبنی بر ممنوعیت حجاب در محل کار، مدعی شد که این حکم موجب سازگاری بیشتر مسلمانان با ارزش‌های اروپایی خواهد شد.
يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب: 5515
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «خبرگزاری آناتولی» ترکیه، روز سه شنبه، ۲۴ اسفند ماه، دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در حکمی اعلام کرد کارفرمایان می‌توانند کارکنان خود را از پوشیدن نمادهای مذهبی ازجمله روسری منع کنند.
این حکم دیوان دادگستری اروپا طی روزهای اخیر با واکنش‌های زیادی مواجه بوده‌ و بحث و جدل‌های بسیاری را به راه انداخته است.
«زحل دمیر»، وزیر حقوق برابر و مبارزه با تنگدستی در بلژیک، طی سخنانی در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های این کشور با دفاع از حکم دیوان دادگستری اروپا درباره ممنوعیت حجاب در محل کار، گفت: ۲۰ سال است که بحث ممنوعیت حجاب در اروپا مطرح شده است. به نظر من این حکم موجب تغییر و تحول خواهد شد. اگر دیوان دادگستری اروپا سال‌ها پیش حکم ممنوعیت حجاب را صادر کرده بود، مشکلات کمتری داشتیم.
وی بدون نظر گرفتن حقوق اقلیت‌های دینی در اروپا، افزود: مسلمانان باید خود را با ارزش‌های اروپایی وفق دهند. در این میان برخی را نیز باید وادار به این کار کرد.
این ادعای مقام بلژیکی در حالی است که بسیاری از کارشناسان ممنوعیت حجاب را یک تبعیض دینی در اروپا می‌دانند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا