مبارزه فرانسه علیه حجاب؛ عامل افزایش جرم‌های ناشی از نفرت علیه مسلمانان
مبارزه فرانسه علیه حجاب؛ عامل افزایش جرم‌های ناشی از نفرت علیه مسلمانان
يک فعال اجتماعي به پرس تي‌وي گفته است که مبارزه فرانسه عليه حجاب زنان، به افزايش ميزان جنايات ناشي از نفرت عليه مسلمان در اين کشور منجر شده است.
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۰۲:۱۵
کد مطلب: 806
به گزارش «آرماگدون» ، مروان محمد، عضو جمعيت مبارزه عليه اسلام‌هراسي در مصاحبه با شبکه پرس تي‌وي گفت که جرايم ناشي از نفرت عليه مسلمانان افزايش يافته است "زيرا برخي از مجرمان در سال‌هاي اخیر احساس قدرت بيشتري مي‌کنند."
محمد مروان گفت: "ما شاهد افزايش گسترده جرايم ناشي از نفرت عليه مسلمانان بوده‌ايم. ۹۲ درصد قربانيان زنان هستند."
وي در ادامه افزود: "هنگامي که يک زن مسلمان سعي مي‌کند فريضه ديني خود را به جا آورد و با ديگر افراد جامعه در ارتباط باشد، ايدئولوژي فرانسه زن مسلمان را از انجام اين اعمال منع مي‌کند و ما ادعا مي‌کنيم که اين کار را به خاطر آزادي زنان انجام مي‌دهيم."
در فرانسه قانون بسيار سفت‌وسختي عليه نمايش نمادهاي ديني اعمال مي‌شود.
در چندين شهر بزرگ فرانسه، مقام‌هاي امنيتي فرودگاه به بهانه امنيت زنان مسلمان را مجبور مي‌کنند در انظار عمومي حجاب خود را بردارند.
فرودگاه نانت فرانسه زنان مسلمان محجبه را مجبور مي‌کند حجاب از سر برداشته و آن را همراه با ديگر وسايل خود در دستگاه اشعه ايکس ‌قرار دهند.
اين در حالي است که بر اساس مقرارت امنيت فرودگاه اتحاديه اروپا، مقام‌هاي امنيتي اين اختيار را ندارند که از زنان بخواهند حجاب خود را از سر بردارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی