سناریوی دولت باکو برای تخریب وجهه اسلام گرایان
سناریوی دولت باکو برای تخریب وجهه اسلام گرایان
 
سناریوی دولت باکو برای تخریب وجهه اسلام گرایان
دولت باکو به زعم خود با طراحی این سناریو تلاش کرده علاوه بر تخریب وجهه اسلامگرایان، بهانه لازم به منظور برخورد با آنان را به دست آورد.
چهارشنبه ۲ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب: 284
به گزارش «آرماگدون» ، دولت باکو که به دلیل اتخاذ سیاست اسلام ستیزی، مدتهاست مقابل دینداران جمهوری آذربایجان قرار گرفته، پس از آنکه نتوانست از طریق دستگیری و حبس طولانی مدت فعالان دینی برجسته این کشور از جمله رئیس حزب اسلام، از گرایش روز افزون مردم علی الخصوص جوانان به جریان اسلامی جلوگیری کند در آخرین اقدام خود سعی کرده با طراحی سناریویی مضحک، وجهه اسلام گرایان را نزد مردم جمهوری آذربایجان تخریب کند.
دولت باکو به این منظور سناریوی حمله به نویسنده مرتد آذری «رافق تقی اف» را که پنج سال قبل از این به پیامبر اکرم (ص) توهین کرده بود را طراحی و توسط افراد وابسته به خود اجرا کرده و در حال حاضر رسانه‌ها و برخی محافل دولتی در صدد متهم کردن اسلام گرایان در این خصوص می‌باشند.
دولت باکو به زعم خود با طراحی این سناریو تلاش کرده تا علاوه بر تخریب وجهه اسلامگرایان، بهانه لازم به منظور برخورد با آنان را به دست آورد.
واقعیت آن است که اسلامگرایان جمهوری آذربایجان طی یک سال گذشته تلاش کرده‌اند ضمن اعتراض به محدودیتهای دینی و فعالیت در فضای مجازی از انجام هرگونه اقدام غیر قانونی اجتناب کنند، که مراجعات مکرر حزب اسلام به فرمانداری باکو برای اخذ مجوز تجمع و خویشتن داری این حزب در قبال عدم صدور مجوز تجمع توسط فرمانداری در همین راستا قابل ارزیابی می‌باشد.
در چنین شرایطی که دولت باکو همزمان با بهار اسلامی، از یک سو از افزایش محبوبیت رئیس محبوس حزب اسلام و کل جریان اسلامگرایی در بین مردم جمهوری آذربایجان هراسان است و از سوی دیگر بهانه‌ای برای برخورد با آنان (بیش از برخوردی که انجام داده و نتیجه نگرفته) را ندارد طبیعی است که با طراحی چنین سناریویی دنبال بهانه‌ای برای خورد با اسلامگرایان باشد.
البته کارشناسان بر این اعتقادند که افشای حضور اعضای دو گروهک تروریستی پ.ک.ک و پژاک در شهر گنجه جمهوری آذربایجان و حساسیت رسانه‌ها، افکار عمومی و حتی مجلس شورای اسلامی ایران نسبت به این موضوع دولت باکو را در وضعیت ناخواسته‌ای قرار داده و لذا آنان تلاش کرده‌اند با طراحی این موضوع و مرتبط کردن آن با فتاوای مراجع عظام تقلید در خصوص مرتد بودن «رافق تقی اف» افکار عمومی و مسئولان سیاست خارجی ایران را از پیگیری موضوع پیش گفته(حضور پژاک در جمهوری آذربایجان) منصرف کنند.
البته دولت باکو به دلیل تعجیلی که در طراحی و اجرای سناریوی یاد شده داشته به برخی مسائل توجه نداشته است. از جمله اینکه «رافق تقی اف» که به اذعان فعالان رسانه‌ای باکو به سفارش صهیونیستها مقاله موهن «اروپا و ما» را در نشریه صنعت چاپ کرده بود از سال ۸۵ تا کنون تحت حفاظت نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی بوده و لذا امکان حمله به وی ممکن نبود.
علاوه بر این نوع حمله به این نویسنده مرتد که با استفاده از چاقو بوده و نیز نوع جراحت بسیار سطحی وی، ساختگی بودن این حمله را به وضوح نشان می‌دهد.
اگر کسی قصد اعمال مجازات ارتداد در موردی وی را داشت و به فرض محال (به دلیل حفاظت شدید صهیونیستها) امکان این اقدام نیز میسر بود چرا وی جراحت کاملاً سطحی برداشته است؟
موضوع دیگری که در این خصوص قابل بیان است اینکه چرا نیروهای امنیتی و پلیس باکو که پس از کوچکترین تجمع اعتراض آمیز چه از نوع غربگرا یا اسلامگرای آن تک تک افراد شرکت کننده را با استفاده از دوربینهایی که درسطح شهر کار گذاشته‌اند شناسایی می‌کنند این بار موفق به شناسایی ضارب نشده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس