اقدام جدید ضد اسلامی جمهوری آذربایجان
اقدام جدید ضد اسلامی جمهوری آذربایجان
در پی تعطیلی و تخریب چند مسجد در جمهوری آذربایجان و نیز تصویب قوانینی برای محدود کردن فعالیتهای اسلامی در این کشور، این بار خبرگزاری آپا وابسته به وزارت امنیت جمهوری آذربایجان با تحریک کمیته امور دینی و اداره مسلمانان این جمهوری به فضاسازی علیه فعالیت حسینیه اهل بیت (علیهم السلام) ایرانی ها در باکو پرداخت.
شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: 455
به گزارش «آرماگدون» ، سیمای آذری شبکه جهانی سحر خبرگزاری آپا در گزارشی علیه فعالیت حسینیه اهل بیت (علیهم السلام) در باکو ، ادعاهای کمیته دولتی امور دینی علیه فعالیت این حسینیه را منتشر کرد.
در ادعاهای کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان علیه فعالیت حسینیه ایرانی ها در باکو ادعا شده است که فعالیت حسینیه اهل بیت (علیهم السلام) هم برخلاف توافق انجام شده میان این کمیته و رایزنی فرهنگی ایران در باکوست و هم قانون "آزادی اعتقادات دینی " جمهوری آذربایجان را نقض می کند!
کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان افزوده است:" در ۲۹ آوریل سال ۲۰۰۴ در نامه ارسالی این کمیته به سید علی اکبر اجاق نژاد رییس (وقت) رایرنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو ، به استفاده شدن از ساختمان پلاک ۳۱ خیابان کاظم زاده باکو ( محل حسینیه اهل بیت ) به عنوان محل رفع حوائج دینی شهروندان جمهوری اسلامی ایران اعتراض شد و در این نامه فعالیت این محل به تعیین امام جماعت یا آخوند با توافق اداره مسلمانان قفقاز مشروط شد. اما، تاکنون برای این محل عبادت آخوند یا امام جماعتی با توافق اداره مسلمانان قفقاز تعیین نشده است و یک شهروند جمهوری اسلامی ایران این حسینیه را رهبری می کند. "
کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان همچنین تبلیغ دین مبین اسلام توسط یک ایرانی در حسینیه اهل بیت مغایر با قانون "آزادی اعتقادات دینی " جمهوری آذربایجان اعلام شده است و افزوده است:" بر اساس بند ۲۱ قانون آزادی اعتقادات دینی جمهوری آذربایجان مراسم ها و آیینهای دین اسلام، فقط توسط شهروندان جمهوری آذربایجان که در داخل این کشور تحصیل کرده باشند، می تواند اجرا شوند."
همچنین کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان افزوده است که این کمیته بارها به ارگانها و اشخاص تنظیم کننده مکانیسم فعالیت حسینیه اهل بیت (علیهم السلام) در باکو هشدار داده است!
واحد مطبوعاتی اداره مسلمانان قفقاز نیز در پاسخ به سوال آپا در موضع گیری تلویحی علیه فعالیت مستقل حسینیه اهل بیت (علیهم السلام) در باکو اعلام کرده است که این اداره فقط بر جمعیت های دینی ثبت شده ، نظارت می کند و به علت اینکه این جمعیت دینی ( حسینیه اهل بیت ) برای ثبت مراجعه نکرده است، برای آنجا هیچ گونه انتصابی انجام نشده است.
پیش از این ، در سالهای اخیر اقدامات ضداسلامی و ضدشیعی دولت جمهوری آذربایجان با تخریب مساجد و تصویب قوانینی برای محدود کردن تبلیغ اسلام و نیز فعالیت روحانیون و طلاب تحصیل کرده در حوزه های علمیه به شدت افزایش یافته است و مناسبات باکو با سازمانهای صهیونیستی و رژیم صهیونیستی گسترش یافته است.
Share/Save/Bookmark