موج هتک حرمت اماکن اسلامی به پاریس رسید
موج هتک حرمت اماکن اسلامی به پاریس رسید
افراد ناشناس، صبح دیروز، 28 آبان‌ماه، ضمن حمله به مسجد بزرگ پاریس، شعارهایی موهن به اسلام و مسلمانان بر روی درب ورودی آن نوشتند.
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب: 2041
به گزارش «آرماگدون» ، پایگاه اطلاع‌رسانی « ajib» نوشت، «دلیل بوبکر»، رئیس شورای مسلمانان فرانسه و مدیر مسجد بزرگ پاریس در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد که نمازگزاران، به هنگام حضور در مسجد برای اقامه نماز صبح با شعارهایی ضداسلامی روی درب ورودی این مکان عبادی مواجه شده‌اند.
وی با محکوم کردن این اقدام نژادپرستانه، تاکید کرد: ما به شدت این اقدام نژاپرستانه علیه مکان عبادت مسلمان پاریس را محکوم می‌کنیم و از مقامات امنیتی می‌خواهیم که برای شناسایی عوامل این اقدام ضداسلامی تلاش کنند.
همچنین، «برتراند دلانوئه»، شهردار پاریس، ضمن ابراز همدردی با مسلمانان فرانسه، بیان کرد: این اقدام شنیع را به شدت محکوم می‌کنم. افرادی که چنین اقداماتی را مرتکب می‌شوند نه تنها به مسلمانان بلکه به قوانین جمهوری فرانسه نیز توهین می‌کنند و این قابل قبول نیست.
«آنه هیدالگو»، از نامزدهای انتخابات شورای شهرداری پاریس هم از دیگر افرادی بود که از همه گروه‌های دینی و سیاسی خواست تا با این‌گونه اقدامات مقابله و مخالفت خود را با توهین به مقدسات ادیان مختلف اعلام کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا