لغو برنامه دین‌ستیز مشهور در شبکه آمریکایی
لغو برنامه دین‌ستیز مشهور در شبکه آمریکایی
یک ایستگاه رادیویی در آمریکا که از ریچارد داوکینز دعوت کرده بود برای صحبت در مورد کتاب جدید خود به این شبکه برود، به خاطر توئیت‌های ضداسلامی او این برنامه را لغو کرد.
يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 5868
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، داوکینز اخیراً کتابی با عنوان «علم در روح: مجموعه نوشته‌های یک عقل‌گرای پرشور» منتشر کرده است.
ایستگاه رادیویی «کی پی اف ای» (KPFA) در شهر برکلی کالیفرنیا که با سرمایه‌گذاری مردمی اداره می‌شود، از داوکینز دعوت کرد که ۱۸ مرداد‌ماه با حضور در برنامه این شبکه در مورد این کتاب صحبت کند و بلیط‌های این برنامه نیز پیشاپیش فروش رفت.
اما این شبکه رادیویی با ارسال ایمیلی به کسانیکه بلیط این برنامه را خریداری کرده بودند، اعلام کرد: ما این برنامه را با موضوع کتاب جدید و عالی داوکینز در مورد علم ترتیب داده بودیم؛ اما نمی‌دانستیم که وی در توئیت‌ها و اظهارنظرهای خود علیه اسلام، مردم را آزرده و ناراحت کرده است.
این شبکه افزود: گرچه ما به صورت جدی حامی آزادی بیان هستیم؛ اما از سخنان توهین‌آمیز و آزاردهنده نیز حمایت نمی‌کنیم. عذرخواهی می‌کنیم که پیش از تصمیم، بررسی‌های لازم را در مورد وی به عمل نیاورده بودیم.
ریچارد داوکینز، دانشمند انگلیسی و از دین‌ستیزان معروف و منتقدان بزرگ آفرینش‌گرایی(از فراگیرترین ایده‌های فلسفی و مذهبی) در پاسخ به لغو این برنامه گفت: این ادعا که سخنان من در مورد اسلام اهانت‌آمیز است، مضحک است. هدف من در حقیقت محکوم‌کردن چندهمسری و خشونت‌های اسلام‌گرایان است که بیش از همه زنان مسلمان را هدف قرار می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا