منع تدریس استاد دانشگاه آمریکا به دلیل همبستگی با مسلمانان
منع تدریس استاد دانشگاه آمریکا به دلیل همبستگی با مسلمانان
استاد علوم‌سیاسی در ایالت ایلینوی آمریکا، بدلیل همبستگی با مسلمانان، تا پایان بهار سال ۲۰۱۶ از ادامه تدریس منع شد.
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۲۲
کد مطلب: 4102
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری فارس، مسئولان کالج مسیحیِ «وئاتون» در ایالت ایلینوی آمریکا، پس از اینکه یکی از اساتید آن اعلام کرد مسلمانان و مسیحیان هردو یک خدا را می‌پرستند، اقدام به تعلیق او از تدریس کردند.
به گزارش وبگاه خبری «دیلی کالر» آمریکا، «لاریسیا هاکینز» تا قبل از صدور حکم تعلیقش بخاطر اعلام همبستگی با مسلمانان، استاد کالج وئاتون در رشته علوم سیاسی بود.
دیلی‌کالر می‌افزاید؛ او اکنون بخاطر همدردی با مسلمانان به دردسر افتاده و تحت فشار است. هاکینز، پنج شنبه هفته گذشته (۱۰ دسامبر/۱۹ آذر) در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک نوشته بود: «من با پیروان اسلام اعلام همبستگی دینی می‌کنم، چرا که آنان نیز مانند من که یک مسیحی هستم، اهل کتاب‌ و پیرو کتب آسمانی هستند. من نیز سخن پاپ فرانسیس را تکرار می‌کنم که ما هردو پرستش‌گر یک خدا هستیم.»
لاریسیا آلن هاکینز در ادامه به‌نوعی برای تکمیل و تأثیرگذاری پیام خود، اقدام به انتشار تصاویری از خود با روسری، به نشانه استفاده از حجاب اسلامی می‌کند. این استاد علوم سیاسی آمریکا سپس اعلام می‌کند وی حجاب خود را به نشانه همبستگی با زنان مسلمان، تا تعطیلات کریسمس نگاه خواهد داشت.
کالج وئاتون در پاسخ به اقدام انسان‌دوستانه هاکینز، ضمن صدور بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه هفته جاری (۲۴ آذر)، رأی به تعلیق این استاد از ادامه تدریس تا پایان نیمسال تحصیلی بهار ۲۰۱۶ می‌دهد.
طبق قانون، دانشگاه مذکور موظف است قبل از استخدام هریک از اساتید، آنها را ملزم به امضای حکم وفاداری به اصول مطرح‌شده در مسیحیتِ انجیلی، بعنوان شاخه‌ای از پروتستانتیسم، کند.
در عین حال، استاد تعلیق‌شدۀ نظام آموزش عالی ایالات متحده، در نشست مطبوعاتی دیروز ضمن اعلان وفاداری به اصول کالج وئاتون تأکید کرد اقدام اخیر او در تناقض با آنچه او درگذشته متعهد شده است نمی‌باشد. این استاد دانشگاه همچنان با پوشش حجاب در اجتماع ظاهر می‌شود.
به نوشته روزنامه «شیکاگو تریبیون»، دانشجویان موافق و حامی لاریسیا هاکینز در نامه‌ای خطاب به «فیلیپ رایکن» رییس کالج مذکور، به حکم تعلیق استاد خود اعتراض کرده‌اند. رایکن در پاسخ اعلام کرده است این حکم، قابل‌بازگشت نیست.
اخبار تعلیق استاد علوم سیاسی ایالت ایلینوی از ادامه تدریس، در رسانه‌های پرمخاطبی مانند واشنگتن‌پست، یو‌اس‌ای تودی، ان‌بی‌سی نیوز، نیویورک‌تایمز و ای‌بی‌سی نیوز بازتاب یافته است.
Share/Save/Bookmark