مانع‌تراشی مدیر نیوزلندی در استخدام بانوان محجبه
مانع‌تراشی مدیر نیوزلندی در استخدام بانوان محجبه
درحالی که مدیر یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در نیوزلند با اتخاذ سیاست‌های ضداسلامی از استخدام بانوان محجبه امتناع می‌کند، شرکت مذکور این عمل وی را مغایر با سیاست‌های خود اعلام کرده است.
دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب: 4788
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Asian Age»، مونا الفضلی، زن ۲۵ ساله مسلمان که تقاضای کار به عنوان دستیار فروش در فروشگاه جواهرات و ساعت «استوارت داسنز» در شهر «اوکلند» نیوزیلند را کرده بود، از سوی مدیر فروشگاه با این پاسخ مواجه شد که «به خودت زحمت نده، به خاطر حجابت استخدام نخواهی شد».
الفضلی می‌گوید: «احساس کردم بسیار تحقیر شدم زیرا شجاعت زیادی صرف کرده بودم تا قدم به فروشگاه بگذارم و با مدیر فروشگاه صحبت کنم».
وی که ساکن منطقه «اوندیل» در حومه اوکلند است پس از گرفتن دیپلمش در رشته مهندسی کاربردی سیستم‌های کامپیوتری به دنبال شغل می‌گشت. وی می‌گوید که آرزویش برای زندگی در نیوزیلند پیدا کردن یک مکان امن برای خود و خانواده‌اش بوده و در سال ۲۰۰۸ از کویت به این کشور مهاجرت کرده است.
الفضلی می‌گوید: «من در هر شغلی که وارد شوم حجابم را نگه خواهم داشت و هویتم را حفظ خواهم کرد و به دین و فرهنگم احترام خواهم گذاشت».
پیش از این نیز این فروشگاه «فاطمه محمدی»، دانشجوی فعال کالج دختران کلستون را به خاطر حجاب استخدام نکرد.
کوین ترنر، مسئول مالی این فروشگاه زنجیره‌ای جواهرات و ساعت، با بیان اینکه مدیر ما تازه‌کار است و همکاری زیادی با ما نداشته و از سیاست‌های شرکت پیروی نکرده است، گفت: از مونا الفضلی عذرخواهی خواهیم کرد.
در سال ۲۰۱۵، «سامانتا الاوفی»، زن مسلمان آمریکایی از شرکت «ابرکرومبی و فیچ» به خاطر امتناع یکی از فروشگاه‌هایش از استخدام وی به دلیل داشتن حجاب، شکایت کرد و دادگاه نیز رأی را به نفع وی صادر کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا