اعلام برنامه‌های سالگرد حمله به مسجد «کبک» کانادا
اعلام برنامه‌های سالگرد حمله به مسجد «کبک» کانادا
سومین سالگرد کشتار مسلمانان در مسجد و مرکز فرهنگی اسلامی کبک کانادا با برگزاری برنامه‌های مختلفی گرامی داشته می‌شود.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰
کد مطلب: 6885
به گزارش «آرماگدون» به نقل از مسلم لینک، در شامگاه ۲۹ ژانویه ۲۰۱۷ (۱۰ بهمن ۱۳۹۵) یک فرد افراط‌گرا پس از نماز مغرب، به سوی نمازگزاران در مسجد کبک تیراندازی کرد که بر اثر آن شش نفر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند.
کمپینی با عنوان Green Square برای بالا بردن آگاهی مردم در مورد این حادثه و حمایت از خانواده قربانیان آن راه‌اندازی شده و شورای ملی مسلمانان کانادا در سومین سالگرد این حادثه از مردم این کشور خواسته است از ۲۷ تا ۲۹ ژانویه به نشانه همبستگی با خانواده‌ قربانیان این حمله، لباس سبز بپوشند.
همچنین مؤسسه خیریه اسلامی کانادا (Islamic Relief Canada)، از مسلمانان خواسته است برای کمک به قربانیان این حادثه و خانواده‌های آنها ماهانه مبلغی را کمک کنند.
«آریل نصر» کارگردان افغانی ــ کانادایی فیلمی مستند با نام «مسجد: تلاش یک جامعه» درباره این حادثه و پیامدهای آن تهیه کرده که قرار است در سراسر استان کبک به نمایش گذاشته شود.
علاوه بر این قرار است از تاریخ ۲۵ تا ۳۱ ژانویه (۵ تا ۱۱ دی) که هفته «آگاهی درباره مسلمانان» نام گرفته، برنامه‌های مختلفی شامل همایش‌ها و جلساتی برای بحث درباره موضوعاتی همچون نفرت، تعصب ضداسلامی یا اسلام‌هراسی و خشونت در کانادا با حضور مردم از سراسر کشور برگزار شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا