قتل هفت نفر در مسجدی در شمال شرق کنیا توسط مردان مسلح
قتل هفت نفر در مسجدی در شمال شرق کنیا توسط مردان مسلح
مردان مسلح ناشناس با آتش گشودن بسوی یک مسجد در منطقه ای مرزی واقع در استان شمال شرق کنیا ، هفت نفر را به قتل رساندند. پنج نفر از افراد کشته شده ، در حال خواندن نماز در این مسجد بودند.
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۲۸
کد مطلب: 1385
به گزارش «آرماگدون» ، مردان مسلح ناشناس روز پنجشنبه با آتش گشودن بسوی یک مسجد در منطقه ای مرزی واقع در استان شمال شرق کنیا ، هفت نفر را به قتل رساندند.
یک مقام محلی گفته است که پنج نفر از افراد کشته شده ، در حال خواندن نماز در این مسجد بودند.
براساس این گزارش، انگیزه این حمله تروریستی که در کمتر دوهفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کنیا صورت می گیرد ، هنوز مشخص نشده است.
مقامات محلی گفته اند که نیروهای امنیتی بدنبال یافتن عاملان حمله به این مسجد که در نزدیکی مرز سومالی می باشد، هستند.
این چندین حمله تروریستی در این استان مرزی در ظرف یک ماه اخیر بشمار می آید و احتمال داده می شود که در پشت این حملات گروه شبه نظامی الشباب سومالی قرار داشته باشد.
از زمان دخالت نظامی کنیا در کشور سومالی در اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی، بارها گروه الشباب اقدام به حملات تلافی جویانه تروریستی در این کشور کرده است.
مقامات کنیایی نگران از این هستند که این حملات تروریستی با نزدیکتر شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری و با هدف برهم زدن آرامش در این کشور، تشدید شوند.
بروز تنش های انتخاباتی در جریان انتخابات ریاست جمهوری کنیا درسال ۲۰۰۷ میلادی، سبب ناآرامی و درگیری ها شدید قومی در این کشور شد.
در این تنش ها و درگیریهای قومی در کشور کنیا بیش از یکهزار نفر کشته و بیش از ۶۰۰ هزار نفر از خانه هایشان آواره شدند.
براساس اعلام کمیسیون انتخاباتی کنیا، انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور در روز چهارم ماه مارس برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا