گزارش یك سازمان حقوق بشری از نفرت پراكنی علیه مسلمانان در آمریكا
گزارش یك سازمان حقوق بشری از نفرت پراكنی علیه مسلمانان در آمریكا
یك سازمان حقوق بشری مستقر در لندن با انتشار نتایج تحقیقات میدانی خود درباره وضعیت مسلمانان در آمریكا، از افزایش اسلام هراسی و تبلیغات منفی علیه مسلمانان در آن كشور ابراز نگرانی كرد.
پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۰۹
کد مطلب: 1583
به گزارش «آرماگدون» ، كمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس با انتشار نتایج تحقیقات میدانی خود در قالب كتابی به نام "تجربیات ضداسلامی در آمریكا"، اعلام كرد: ۳۰ درصد از مسلمانانی كه در جریان این تحقیق مورد مصاحبه قرار گرفتند، حداقل یك بار با حملات فیزیكی دارای انگیزه های اسلام هراسانه مواجه بوده اند.
این گزارش همچنین نشان می دهد كه ۸۶ درصد از مصاحبه شوندگان در زندگی روزمره خود با تجربیات منفی در زمینه نفرت پراكنی علیه مسلمانان مواجه بوده اند كه این موضوع تبلیغات منفی رسانه ها و همچنین آثار و عواقب سیاست ها و گفتمان حاكم بر جامعه آمریكا را نیز در بر می گیرد.
به رغم اینكه آمریكا خود را به عنوان مدلی برای آزادی مذهبی و مدارا معرفی می كند، ولی تحقیقات ما عكس این مطلب را نشان می دهد.
كمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس اعلام كرد: این مطالعه پژوهشی در ایالت كالیفرنیا كه به عنوان لیبرال ترین ایالت آمریكا معروف شده است، انجام شد ولی نتایج حاصله خلاف آن را نشان داد. آنچه كه این تحقیقات آشكار كرد عمیقا نگران كننده است.
این كمیسیون افزود: مطالعه انجام شده درباره جامعه مسلمانان در كالیفرنیا، تصویری عمیقا غم انگیز را از جامعه ای كه بطور مداوم با تهدیدات فیزیكی و همچنین نظارت های شدید سازمان های امنیتی و دولتی و تبلیغات منفی رسانه ای مواجه است، نشان داد.
در این گزارش ۱۹۰ صفحه ای پیشنهاداتی نیز برای بهبود اوضاع مسلمانان در آمریكا ارائه شده است.
«آرزو مرالی» مدیر بخش تحقیقات كمیسیون حقوق بشر اسلامی همزمان با انتشار این كتاب، گفت: نتایج این تحقیق وضعیتی هشدار دهنده را در مورد وضعیت مسلمانان آمریكا ترسیم می كند و ما امیدواریم كه به پیشنهادات ارائه شده در این گزارش توجه شود.
وی افزود: زمان آن فرارسیده است كه مقامات آمریكا سیاست های گذشته خود را متوقف كنند و به تجربیات مسلمانان گوش فرا دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا