«چالش حجاب»؛ برنامه‌ معرفی حجاب به غیرمسلمانان در کالیفرنیا
«چالش حجاب»؛ برنامه‌ معرفی حجاب به غیرمسلمانان در کالیفرنیا
انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه شهر «فرزنو» در کالیفرنیا میزبان برنامه‌ای با عنوان «چالش حجاب» بود.
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب: 5011
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری«کانزاس سیتی»، این برنامه با هدف آموزش حجاب به دانشجویان غیرمسلمان و آگاهی بخشی در مورد حجاب برگزار شد.
در این برنامه دانشجویان مسلمان با اهدای روسری به غیرمسلمانان از آنان خواستند تا با پوشیدن حجاب، یک روز مسلمان بودن را در زمانی که اسلام هراسی در حال افزایش است، تجربه کنند.
این برنامه که تا روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت شامل گرفتن عکس از روسری پوشیدن غیرمسلمانان و ارسال آنها در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «#FSHijabChallenge» است.
همچنین قرار است روز پنج شنبه برنامه سخنرانی با عنوان «تبعیض نژادی علیه اعراب، مسلمانان و حقوق شهروندی» به مدت دو ساعت در تالار سخنرانی «آلیس پیترز» این دانشگاه برگزار شود.
دانشجویان مسلمان امیدوارند با اجرای این برنامه، گفت‌وگویی در مورد تبعیض نژادی علیه مسلمانان و دلایل پوشیدن حجاب اسلامی با غیرمسلمانان داشته باشند.
تالیا آرناس، مسوول روابط عمومی انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه فرزنو گفت: بعضی از مردم فکر می‌کنند حجاب برای بانوان مسلمان اجباری است اما با وجود برخی اجبارها در بعضی از فرهنگ‌های کشورها از جمله عربستان، بسیاری از بانون مسلمان حجاب را با دلایلی که در قرآن کریم ذکر شده است، انتخاب می‌کنند.
وی گفت: امیدواریم به مردم نشان دهیم بانوان مسلمان نباید با پوشش اسلامی مورد تحقیر قرار گرفته یا به عنوان تروریست دیده شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا