«کریستوفر استیونز» سفیر آمریکا در لیبی
«کریستوفر استیونز» سفیر آمریکا در لیبی
 
فوری :
سفیر آمریکا در لیبی کشته شد
مردم بنغازی در اعتراض به توهین به مقدسات اسلامی در یک فیلم آمریکایی روز سه شنبه کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی را مورد هجوم قرار دادند که در نتیجه آن ساختمان کنسولگری به طور کامل در آتش سوخت و «کریستوفر استیونز» سفیر آمریکا در لیبی نیز کشته شد.
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب: 951
به گزارش آرماگدون ، مردم بنغازی در اعتراض به توهین به مقدسات اسلامی در یک فیلم آمریکایی روز سه شنبه کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی را مورد هجوم قرار دادند که در نتیجه آن ساختمان کنسولگری به طور کامل در آتش سوخت و تعدادی کشته و مجروح شدند

برخی منابع گزارش کردند که چهار دیپلمات آمریکایی از جمله کریستوفر استیونز سفیر این کشور در لیبی در این حمله کشته شده اند.

حمله با پرتاب بمب هاي آتش زا و شليك گلوله به ساختمان انجام شد و محافظان ساختمان با تيراندازي تلاش كردند مقاومت كنند، اما در اين كار موفق نشدند و ساختمان كنسولگري لحظاتي پس از حمله به آتش كشيده شد

سفارت آمریکا در طرابلس تلاش می کند که کارکنان کنسولگری این کشور در بنغازی که تعداد آنان ۳۵ نفر ذکر شده را به همراه اجساد کشته شدگان به پایتخت لیبی منتقل کند.

درهمين حال صدها معترض مصري روز سه شنبه در اعتراض به توهين به پيامبر گرامي اسلام (ص) در يك فيلم سينمايي آمريكايي به سفارت آن كشور در قاهره، حمله كرده و پرچم را پايين كشيدند.

پرچم آمريكا روز سه شنبه به خاطر سالگرد حملات يازدهم سپتامبر نيمه افراشته بود اما معترضان پس از اينكه از ديوار سفارت آمريكا بالا رفتند، پرچم را به آتش كشيدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم