مساجد «پرستون» هتک حرمت قرآن در یک مدرسه را محکوم کردند
مساجد «پرستون» هتک حرمت قرآن در یک مدرسه را محکوم کردند
مساجد و ائمه جماعات « پرستون » انگلیس به نمایندگی از مسلمانان این شهر بیانیه ای در واکنش به هتک حرمت قرآن در مدرسه «فولوود» صادر کرده و این اقدام را محکوم کردند.
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 7074
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «lepnews»،مساجد و ائمه جماعات « پرستون » به نمایندگی از مسلمانان این شهر بیانیه ای در واکنش به هتک حرمت قرآن در مدرسه فولوود صادر کرده و این اقدام را محکوم کردند.
مساجد پرستون، سازمانهای اسلامی و رهبران مسلمان در این بیانیه به ناراحتی و نگرانی اعضای جامعه اسلامی پس از این اقدام اسلام هراسانه در مدرسه فولوود اشاره کردند.
آنها در این بیانیه نگرانی های خود را در مورد اینکه چنین اعمالی می توانند به سرعت به خشونت و نفرت علیه مسلمانان تبدیل شوند ابراز کردند و توضیح دادند که چرا هتک حرمت کتاب مقدس قرآن می تواند تحریک کننده و ناراحت کننده باشد.
ائمه جماعات مساجد پرستون همچنین اظهار داشتند که مشتاق همکاری با معلمان مدارس برای کمک به ایجاد گفتگو با دانش آموزان در مورد اسلام و مقابله با هرگونه باور غلطی هستند که ممکن است منجر به اقدامات اسلام هراسانه دیگری شود.
در بیانیه منتشر شده در این زمینه آمده است: ما از شنیدن حادثه رخ داده در مدرسه فولوود که در آن قرآن کریم توسط دانش آموزان در دو نوبت جداگانه مورد هتک حرمت قرار گرفت ،بسیار ناراحت هستیم چرا که قرآن کلام خداست و مسلمانان احترام زیادی برای آن قائل هستند.
این بیانیه می افزاید: به طور طبیعی ، هتک حرمت قرآن موجب ناراحتی و نگرانی در میان جامعه مسلمانان می شود و ما درک می کنیم که این نوع اسلام هراسی و نفرت که منجر به هتک حرمت قرآن شده است ، می تواند به سرعت به خشونت علیه مسلمانان تبدیل شود.
ائمه جماعات و رهبران مسلمان در پرستون ابراز امیدواری کردند که دانش آموزانی که قرآن را پاره کردند به اشتباه خود پی ببرند و از جامعه مسلمانان به خاطر اقدام اشتباهی که انجام دادند معذرت خواهی کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان