واکنش دیده‌بان اسلام‌هراسی به نسل‌کشی در میانمار
واکنش دیده‌بان اسلام‌هراسی به نسل‌کشی در میانمار
دیده‌بان اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر با صدور بیانیه‌ای، ادامه عملیات نسل‌کشی و اقدامات وحشیانه علیه مسلمانان روهینگیا از سوی نظامیان میانمار را محکوم کرد.
سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب: 5977
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «الوطن»، دیده‌بان اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن جنایات وحشیانیه نظامیان میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا، کمک‌های مالی و معنوی به مسلمانان این منطقه که در معرض نسل‌کشی و پاکسازی نژادی قرار دارند را خواستار شد.
دیده‌بان اسلام‌هراسی در این بیانیه ضمن محکومیت منع مسلمانان از مشارکت در انتخابات میانمار، بر لزوم پایبندی دولت این کشور به آموزه‌های ادیان آسمانی و قوانین و آیین‌نامه‌های بین‌المللی که به هر شهروندی با هر دین و اعتقادی حق می‌دهد که در انتخاب نمایندگان کشور و سرزمین خود مشارکت داشته باشد، تاکید کرد.
همچنین سازمان ملل متحد اخیرا در گزارشی با استناد با به ۲۲۰ مصاحبه‌ای که با مسلمان روهینگیایی فرارکرده به بنگلادش انجام شده است، از قتل عام و تجاوز گروهی به اقلیت روهینگیا توسط نیروهای امنیتی میانمار پرده برداشت و این اقدامات وحشیانه را در رده جنایت علیه بشریت و احتمالا پاکسازی نژادی دانست.
سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز با انتشار گزارشی اعلام کرد: مجموعه عکس‌هایی که توسط ماهواره‌ها در فاصله زمانی ۲۲ اکتوبر تا ۱۰ نوامبر گرفته شده، حاکی از به آتش کشیدن ۴۳۰ منزل مسکونی متعلق به مسلمانان روهینگیا در ایالت مسلمان‌نشین راخین و فرار بیش از ۲۷ هزار تن از مسلمانان روهینگیایی به دلیل شکنجه و اقدامات وحشیانه و ظلم و ستم علیه آن‌هاست.
مدافعان حقوق مسلمانان میانمار نیز از اخراج سازمان‌دهی شده اقلیت مسلمان روهینگیا در ایالت راخین از سوی دولت میانمار خبر دادند.
اقلیت مسلمان روهینگیا به گواهی سازمان ملل متحد، نسبت به دیگر اقلیت‌های جهان بیشترین فشار و خشونت را متحمل بوده و در کشور خود به چشم بیگانه و خارجی به آن‌ها نگاه می‌شود و روهینگیایی‌ها از تبعیض موجود علیه خود رنج می‌برند که کار اجباری، محدودیت در آزادی و عدم دسترسی به آموزش و مراقبت‌های بهداشتی بخشی از مشکلات آن‌ها است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا