دادخواست جدید نهادهای اسلامی برای محاکمه حزب ضد اسلامی هلند
دادخواست جدید نهادهای اسلامی برای محاکمه حزب ضد اسلامی هلند
نهادها و هیئت های اسلامی دادخواست جدیدی را برای محاکمه حزب ضد اسلامی «آزادی» هلند به ریاست «گریت وایلدرز» ارایه دادند.
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 6570
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از Aksalser، چهار هیئت اسلامی و هیئت مبارزه با تبعیض در هلند«RADAR» در دادخواست جدیدی مبنی بر محاکمه حزب نژاد پرست «آزادی» به ریاست «گریت وایلدرز» به دلیل استفاده فیلمش ازمحتوای ضد اسلامی در تبلیغات انتخابی اش را به دادستان عمومی ارایه داد.
برهمین اساس، «خلیل ابراهیم قره اصلان» رئیس هیئت ارتباط بین دولت و مسلمانان ((CMO گفت: دادستان عمومی با دادخواست گذشته که برای محاکمه حزب آزادی داده شده بود، پس از ارزیابی سه ساعت و نیمه مخالفت کرد.
اصلان افزود: ما معتقدیم که این مدت برای بررسی دلایل درج شده در این دادخواست بسیار کم بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد که دادستان عمومی این دادخواست جدید را که آن را ارایه دادند، بپذیرد.
رئیس هیئت ارتباط بین دولت و مسلمانان، ادامه داد: پذیرش این دادخواست و اتخاذ تصمیم گیری درباره این حزب و این فیلم تبلیغاتی انتخاباتی ،فرصتی برای بازگرداندن اعتماد مسلمانان به قانون خواهد بود.
در آغاز ماه می، دادستان عمومی در هلند، این فیلم انتخاباتی که مملو از سخنرانی ها ضد اسلامی بود، توجیه و اعلام کرد: این فیلم متضمن اهانت به یک گروه مورد نظر نیست و نه تبعیض یا نفرتی در آن وجود ندارد و همچنین به خشونت تشویق نمی کند.
دادستان عمومی در بیانیه ای اعلام کرد: سخنان موجود در این فیلم تبلیغاتی اهانت به مسلمانان نیست، بلکه تنها اهانت به دین اسلام است.
قبل از انتخابات محلی هلند، حزب آزادی فیلم تبلیغاتی را با عبارت «اسلام مرگبار است» منتشر کرد که این فیلم خشم احزاب سیاسی و سازمان های اسلامی در هلند را برانگیخت.
حزب آزادی به ریاست گریت وایلدرز، دومین حزب سیاسی بزرگ در هلند است که ۲۰ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان را به دست آورده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان