درخواست برای پیگیری آتش‌سوزی مسجد «پیتسفیلد»
درخواست برای پیگیری آتش‌سوزی مسجد «پیتسفیلد»
مقامات شهر «پیتسفیلد» در ایالت میشیگان آمریکا از مسئولان همه نهادهای فدرال اعمال قانون از جمله اف‌بی‌آی خواستند تا تحقیقات جامعی را در مورد آتش‌سوزی مسجد این شهر آغاز کنند.
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 5490
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Islamic News»، با آتش زده شدن مسجد شهر پیتسفیلد ؛ این چندمین مسجدی است که در چند هفته اخیر در آمریکا به آتش کشیده می‌شود.
رئیس آتش‌نشانی پیتسفیلد گفت: علت این آتش‌سوزی مشخص نیست اما به خاطر ماهیت این مکان به عنوان یک مسجد، با نهادهای فدرال برای پیگیری این پرونده تماس گرفته شده است.
داوود ولید، مدیر اجرایی شعبه شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی در میشیگان گفت: ما از نهادهای ایالتی و فدرال می‌خواهیم که از همه منابع خود برای بررسی این پرونده و تعیین علت و انگیزه آن استفاده کنند.
وی همچنین اعلام کرد: هر کسی که اطلاعاتی به نهادهای اجرای قانون بدهد که منجر به پیدا کردن عاملان این آتش‌سوزی شود، مبلغ ۱۰۰۰ دلار جایزه دریافت خواهد کرد.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی بخش فلوریدا نیز حدود دو هفته پیش در پی آتش‌سوزی مسجد شهر «هیلزبورو» با تعیین جایزه نقدی از مردم خواست که هر اطلاعی که در مورد این حادثه دارند به مقامات اعلام کنند. عاملان این آتش‌سوزی هنوز پیدا نشده‌اند.
اما عامل آتش زدن مسجد تگزاس در ماه ژانویه پیدا شده و بازجویی‌ها از او ادامه دارد.
مارک وینسنت پرز ۲۵ ساله عامل آتش‌سوزی مسجد تگزاس است که یک افراط‌گرای اسلام‌ستیز است و ادعا می‌کند همه اعضای مساجد تروریست هستند. نوشته‌های او در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که او ممکن است به مساجد دیگری نیز حمله کرده باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا