شکایت شورای اسلامی بریتانیا از افزایش اسلام هراسی در حزب حاکم «توری»
شکایت شورای اسلامی بریتانیا از افزایش اسلام هراسی در حزب حاکم «توری»
شورای اسلامی بریتانیا به طور رسمی از دیده بان حقوق بشر این کشور خواست تا اتهامات مربوط به اسلام هراسی در حزب محافظه کار را مورد تحقیق قرار دهد.
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰
کد مطلب: 6750
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «بی بی سی»،شورای اسلامی بریتانیا به طور رسمی از دیده بان حقوق بشر این کشور خواست تا اتهامات مربوط به اسلام هراسی در حزب محافظه کار را مورد تحقیق قرار دهد.
این شورا در نامه ای به کمیته تساوی و حقوق بشر بریتانیا گفت که مسئله اسلام هراسی به طور عمیق در داخل این حزب نفوذ کرده است.
دیده بان حقوق بشر در واکنش به این نامه گفت که شکایت های مربوط به حزب محافظه کار را در راستای فرآیندهای معمول مورد توجه و بررسی قرار می دهد.
در ماه مارس، «جیمز کلورلی»،معاون حزب محافظه کار تاکید کرد که بعد از هر گونه اظهارات نژادپرستانه،اقدامات و واکنش های فوری انجام شده است.
شورای اسلامی بریتانیا سازمانی متشکل از نهادهای مختلف اسلامی از جمله مساجد،مدارس و موسسه های خیریه است.
این شورا بارها خواستار تحقیقات مستقل در مورد اظهارات تبعیض آمیز و نژادپرستانه شده است.
حالا در نامه ای پر از شکایت های رسمی به دیده بان حقوق بشر،شورای اسلامی بریتانیا محافظه کاران را متهم به انفعال در برابر اقدامات اسلام هراسانه ای کرد که نمایندگان «توری» مرتکب آن می شوند.
شورای اسلامی بریتانیا اعلام کرد،مدارک و شواهد کافی وجود دارد که نشان می دهد حزب توری قوانین ضد تبعیض را نقض کرده است.
این شورا،حزب محافظه کار را متهم به رویکرد منفعلانه نسبت به شکایت های ارائه شده در این زمینه کرد.
در این نامه به اظهارات «بوریس جانسون» ،وزیر امور خارجه سابق بریتانیا در مورد مقابسه زنان برقع پوش با سارقان بانک و تشبیه آنها به صندوق های پستی اشاره شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان