شکایت مسلمانان اتریش به دادگاه علیه "نقشه اسلام"
شکایت مسلمانان اتریش به دادگاه علیه "نقشه اسلام"
دولت اتریش از نقشه اسلام سیاسی در اینترنت رونمایی کرد. این اقدام مقام‌های اتریشی، اعتراض انجمن‌ها و نهادهای اسلامی را برانگیخت. آنها می‌گویند دولت برای "برچسب زدن" به همه مسلمانان به عنوان یک "خطر" این برنامه را طرح کرده است.
يکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 7065
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از دویچه وله، دولت اتریش برای مقابله با "اسلام سیاسی" روز پنجشنبه "نقشۀ اسلام" را در شبکه اینترنت منتشر کرد. در این نقشه اسامی و نشانی ۶۲۳ مسجد و تشکل اسلامی در این کشور درج شده است. علاوه بر آن درباره ارتباطات مساجد و تشکل‌های اسلامی با خارج نیز در این نقشه اطلاعات داده شده است.
اقدام دولت اتریش واکنش نهادهای مسلمانان این کشور را برانگیخت.
سازمان جوانان مسلمان اتریش اعلام کرد که علیه برنامه نقشه اسلام سیاسی دولت این کشور به دادگاه شکایت خواهد کرد. به گفته این سازمان، انتشار اسامی و نشانی صدها مسجد و نهاد اسلامی، مسلمانان اتریش را در ناامنی قرار داده است.
این نقشه به گقته منتقدین، "تروریسم و اسلام را یکسان شمرده" و سبب "اسلام‌هراسی" می‌شود.
"نقشۀ اسلام" با همکاری دانشگاه وین و "مرکز اسناد اتریش درباره اسلام سیاسی" تهیه شده است.
جامعه ایمان اسلامی اتریش قبلا نیز ضمن محکوم کردن نقشه اسلام سیاسی گفته بود که دولت با طرح این برنامه همه مسلمانان مقیم این کشور را به عنوان یک خطر بالقوه نشان می‌دهد.
انتشار این نقشه اعتراض نمایندگان ادیان دیگر را نیز برانگیخت. کلیسای پروتستان درباره این نقشه ابراز نگرانی کرده است. اسقف چالوپکا از سوزان راب، وزیر مهاجرت اتریش خواست نقشه اسلام سیاسی را از اینترنت خارج کند.
سوزان راب در سخنرانی خود در وین از برنامه دولت دفاع کرد و گفت، این نقشه باید به شفافیت کمک کند و هدف از انتشار آن برانگیختن سوء ظن عمومی به مسلمانان نیست.
این مقام اتریشی تاکید کرد با این برنامه او قصد دارد "تحولات خطرناک در حوزه اسلام سیاسی" را تحت نظارت داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا