شکایت نامه حقوق بشری مسلمانان علیه ممنوعیت حجاب در نیجریه
شکایت نامه حقوق بشری مسلمانان علیه ممنوعیت حجاب در نیجریه
مسلمانان نیجریه شکایت نامه ای را برای به چالش کشیدن ممانعت مجتمع مدرسه بین المللی ایبادان از پوشش حجاب برای دانشجویان مسلمان به دادگاه عالی ایالت «اویو» تحویل دادند.
شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب: 6769
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «premiumtimesng»،مسلمانان نیجریه شکایت نامه ای را برای به چالش کشیدن ممانعت مجتمع مدرسه بین المللی ایبادان از پوشش حجاب برای دانشجویان مسلمان به دادگاه عالی ایالت «اویو» تحویل دادند.
مسلمانان در این شکایت نامه حقوق بشری نوشتند که ممانعت از پوشش حجاب نقض حقوق مسلمانان به شمار می آید و مغایر با آزادی های مذهبی است.
مجتمع مدرسه بین المللی ایبادان،شهری که در جنوب غربی نیجریه قرار دارد به دانشجویان مسلمان اجازه نمی دهد تا بر روی یونفیوم های خود پوشش حجاب داشته باشند.
شکایت نامه علیه این مدرسه و مدیر آن از سوی برخی از والدین دانش آموزان مسلمان از طرف فرزندانشان به دادگاه تحویل داده شد.
شاکیان اظهار داشتند که امتناع متهمان برای اجازه دادن در خصوص استفاده از حجاب بر روی یونفیوم مدرسه در محل مدرسه، غیرقانونی است و نقض حقوق آزادی اندیشه، نقض قوانین اخلاقی و آزادی های مذهبی به شمار می آید.
با وجو این ارائه این دلایل،قاضی دادگاه عالی اویو از بررسی این پرونده امتناع کرده و مدعی است که قانون اساسی نیجریه اجازه پر کردن چنین شکایت نامه هایی را نمی دهد.
چندی پیش سازمان «المومنات» در نیجریه از سیاستمداران این کشور خواست تا به حق زنان مسلمانان برای استفاده از حجاب احترام بگذارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان