گروهی افراطی که برای نشان دادن خصومت خود نسبت به اسلام، بر روی بام مسجدی در شهر پواتیه واقع در غرب فرانسه رفته اند(20 اکتبر 2012)
گروهی افراطی که برای نشان دادن خصومت خود نسبت به اسلام، بر روی بام مسجدی در شهر پواتیه واقع در غرب فرانسه رفته اند(20 اکتبر 2012)
 
حمله افراطیون به مسجدی در شهر تاریخی پواتیه فرانسه
گروهي افراطي براي نشان دادن خصومت خود نسبت به اسلام، به مسجدي در حال ساخت در شهر تاريخي« پواتيه » واقع درغرب فرانسه حمله کرده‌اند.
يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 1061
به گزارش آرماگدون ، نفر از سراسر فرانسه روز شنبه ( ۲۹ مهر) خود را به «پواتيه» رساندند تا در اين تظاهرات شرکت کنند.
افراطيون، به هنگام سپیده دم در مقابل اين مسجد جمع شدند و برگزاري نماز را در اين مسجد مختل کردند. شرکت کنندگان در اين اقدام ضد اسلامي همچنين با سردادن شعار و در دست داشتن پارچه نوشته‌هايي، به ساخت مساجد و مهاجرت مسلمانان اعتراض کردند.
اين افراد، همچنين بر روي بام اين مسجد رفته و پارچه نوشته‌هايي را که در دست داشتند، برافراشتند.
ابوبکر الحاجي عمور، از رهبران محلي مسلمانان و امام جماعت مسجد با اشاره به « نبرد تور» درسال ۷۳۲ ميلادي، گفت:« ما مات و مبهوت هستيم.. اين‌ها مردمي هستند که همچنان در همان سال ۷۳۲ سير مي‌کنند و نمي‌دانند که دنيا تغيير کرده است.»
(شارل مارتل در« نبرد تور» در سال ۷۳۲ ميلادي ، رهبري ارتش مسيحيان را که به جلوگيري از پيشروي بيشتر مسلمانان به اروپا انجاميد، بر عهده داشت.)
ژان مارک آرو، نخست وزير فرانسه، اين اقدام را«اقدامي تحريک آميز که از نوعي تنفر ديني غير قابل قبول حکايت مي کند» ، توصيف و قويا آن را محکوم کرد.
مانوئل والس، وزير کشور فرانسه نيز اين اقدام را « تحريکات نفرت انگيز و ناشايست» وهمچنين« سردرگمي سوال برانگيز» اين گروه افراطي توصيف و آن را محکوم کرد.
اتحاديه بين‌المللي مخالف نژادپرستي و يهودي ستيزي نيز از اين اشغال به عنوان « ابراز نفرت» نام برد.
به گفته ايوو دسونويل، بخشدار منطقه، معترضان پس از ورود نيروهاي پليس و بازداشت ۴ نفر که به گفته او از سازمان‌دهندگان اين تظاهرات بودند، متفرق شدند.
پليس تحقيقات درباره « غيرقانوني بودن، تحريک به نفرت نژادي، مشارکت در اجتماعي با قصد وارد کردن خسارت مشترک» را آغاز کرده است.
از آن جايي که اين گروه افراطي ده‌ها تخته فرش اين مسجد را به بالاي بام آن برده‌اند، اتهاماتي درباره احتمال دزدي نيز مطرح شده است. بارش باران اين فرش‌ها را از بين برده است.
سخنگوي اين گروه گفت:« ما قصد داشتيم براي مدتي طولاني‌تر بمانيم اما به هيچ عنوان قصد درگيري فيزيکي نداشتيم، ما بدون درگيري با پليس و بدون اين که رويداد ناخوشايندي روي دهد، اين مکان را ترک مي‌کنيم.»
تظاهر کنندگان سر انجام در ساعت ۱۰ بعداظهر به وقت محلي، توافق کردند که این مسجد را تخلیه کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی