کشف جسد ۲۰ زن و کودک مسلمان روهینگیا در سواحل بنگلادش
کشف جسد ۲۰ زن و کودک مسلمان روهینگیا در سواحل بنگلادش
در پی غرق شدن کشتی مسلمانان روهینگیایی، جسد ۲۰ زن و کودک در سواحل بنگلادش پیدا شد.
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب: 5986
به گزارش «آرماگدون» ، مسلمانان روهینگیا که از دست نیروهای نظامی میانمار سوار قایق شده بودند تا به بنگلادش بروند، قایق آنان در آب غرق شد.
در پی این حادثه، پیکر ۲۰ زن و کودک از مسلمانان روهینگیا در سواحل بنگلادش پیدا شد. ۹ جسد مربوط به زنان و ۱۱ جسد مربوط به کودکان روهینگیایی بوده است.
پس از حوادث استان راخین میانمار، تاکنون ۱۸۵۰۰ نفر از مسلمانان میانمار وارد بنگلادش شده اند.
دولت میانمار هزاران نفر از بودائی های استان راخین را از این منطقه تخلیه کرده است، جایی که درگیری های مداوم طی یک هفته گذشته باعث کشته شدن دستکم ۱۱۷ نفر شده است.
بیشتر این کشته شدگان روهینگیایی های مسلحی بودند که به مقرها و ایستگاه های نظامی در نزدیکی مرز بنگلادش یورش بردند. بیش از ۱۲ نیروی امنیتی میانمار نیز در این درگیری ها کشته شدند.
گفتنی است دولت میانمار حدود یک میلیون روهینگیایی را مهاجران غیر قانونی می داند که از کشور بنگلادش به این کشور آمده و شهروندی آنها را انکار می کند، حتی اگر خانواده روهینگیایی برای چند نسل در میانمار زندگی کرده باشند.
ارتش میانمار خردادماه گذشته اتهامات نقض حقوق بشر در طول سرکوب روهینگیایی های مسلمان در سال گذشته را که گزارش سازمان ملل نشان داد حدود ۷۵ هزار روهینگیایی مجبور به فرار به بنگلادش شده اند، "ساختگی" خواند و آن را رد کرد.
گزارش های منابع خبری از کشور میانمار حاکیست طی روزها و هفته های اخیر روند اعمال قتل و خشونت علیه مسلمانان منطقه روهینگیا در این کشور تشدید شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا