راهپیمایی شهروندان ایالت تگزاس در حمایت از مسلمانان
راهپیمایی شهروندان ایالت تگزاس در حمایت از مسلمانان
روز جمعه و همزمان با برگزاری نماز جمعه، تعدادی از شهروندان شهر "هوستون" در ایالت تگزاس آمریکا، با تجمع در مقابل بزرگترین مرکز اسلامی و مسجد این شهر، حمایت خود را از مسلمانان اعلام کردند.
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 5184
به گزارش «آرماگدون» ، مسلمانان ایالت "تگزاس" روز جمعه گذشته شاهد اقدامی انسانی دوستانه از سوی شهروندان شهر "هوستون" بودند.
تعدادی از شهروندان غیرمسلمان این شهر در اعتراض به فضای منفی ایجاد شده علیه مسلمانان و اعتقادات آنان، در مقابل بزرگترین مرکز اسلامی و مسجد شهر "هوستون" تجمع کردند و حمایت خود را از مسلمانان اعلام نمودند.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی، ظهر روز جمعه در محل مذکور حضور به هم رساندند با نمازگزاران مسلمان که برای اقامه نماز جمعه به این مسجد مراجعه می کردند، دیدار و احوالپرسی کردند.
ایشان همچنین بنرها و پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «اینکه شما اینجا هستیم خوشحالیم» و «همه ما آمریکایی هستیم».
بسیاری از تجمع کنندگان در گفتگو با «هوستون پرس» اظهار داشتند: با توجه به فضای ایجاد شده علیه مسلمانان که بخش عظیمی از آن ریشه در اظهارات نژادپرستانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب ایالات متحده دارد، بر آن شدیم که در این مکان حاضر شده و محبت و حمایت خود را به مسلمانان اعلام داریم.
همچنین «استفانی کویثان» سازمان دهنده این تجمع حمایتی در گفتگو با رسانه های محلی گفت: وقتی نامزد ریاست جمهوری آمریکا چنین سخنان جنجالی و نژادپرستانه‌ای بر زبان جاری می کند، چه آنکه ادعای خود را عملی کند یا نکند، در نهایت تاثیر خود را خواهد گذاشت و امروز با افزایش حملات به مسلمانان، شاهد تاثیرات سخنان ضد اسلامی ترامپ هستیم.
وی در ادامه افزود: مردم آمریکا می خواهد خود این کشور را بسازند و ما نیز این کار را شروعی برای ساختن آمریکایی جدید می دانیم.
پس از اتمام نماز جمعه، مسلمانان به بیرون مسجد رفته و ضمن تشکر از تجمع کنندگان آنها را به داخل مرکز اسلامی بردند و از ایشان پذیرایی نمودند.
شایان ذکر است، به گفته سازمان FBI در سال ۲۰۱۵ میلادی، اقدامات ضد اسلامی و اسلام هراسانه در امریکا افزایش ۶۷ درصدی داشت و در حالی که تعداد حملات به مسلمانان و مراکز اسلامی در سال ۲۰۱۴ تنها ۱۵۴ مورد به ثبت رسیده بود، این آمار در سال ۲۰۱۵ میلادی به رقمی بالغ بر ۲۵۷ مورد رسید و در سال ۲۰۱۶ نیز این آمار افزایش محسوسی داشته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا