محاصره ۲ منطقه در کربلا برای دستگیری «الصرخی»
محاصره ۲ منطقه در کربلا برای دستگیری «الصرخی»
استانداری کربلا از تداوم عملیات تعقیب و پیگرد شیخ «الصرخی» عامل ناآرامی‌های چهارشنبه کربلا خبر داد و اعلام کرد که در این راستا، دو منطقه از این شهر در محاصره کامل ارتش قرار دارد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریة نیوز»،
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب: 2817
به گزارش «آرماگدون» ، «علی المیالی» معاون استاندار کربلا امروز اعلام کرد که نیروهای امنیتی دو منطقه «سیف سعد» و «الملحق» واقع در جنوب کربلا را به منظور یافتن شیخ «محمود الصرخی» عامل ناآرامی‌های دیروز این شهر، محاصره کرده‌اند. بر اساس این گزارش به رغم آنکه برخی منابع رسانه‌ای از جمله «الجزیره» اعلام کرده‌اند که وی از کربلا گریخته است اما ارتش بر این‌باور است که او هنوز در جایی در نزدیکی محل سکونتش در سیف سعد به سر می‌برد به همین دلیل عملیات تعقیب و پیگرد او همچنان ادامه دارد.
میالی نیز تایید کرد که نیروهای امنیتی بر اوضاع در کربلا کاملا سیطره یافته‌اند و این شهر در آرامش به سر می‌برد و نیروهای امنیتی موفق شدند تعداد زیادی از طرفداران الصرخی را دستگیر کنند و در درگیری آنها با نیروهای امنیتی تعدادی از آنها کشته و زخمی شدند که پیکر کشته‌ها به پزشکی قانونی انتقال یافت. وی پیش بینی کرد که فرماندهی عملیات فرات، محاصره جزئی سایر مناطق در کربلا به استثنای این دو منطقه را پایان دهند. الصرخی که خود را یکی از مراجع دینی شیعه در عراق می‌خواند پس از چندین سال اختفاء، همزمان با تحولات اخیر عراق و ماجراجویی گروههای تکفیری -بعثی مانند داعش علیه تمامیت این کشور، از روز سه‌شنبه امنیت بخش‌هایی از کربلا را مختل کرده است. وی ادعای دیدار با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) را کرده که با واکنش شدید مراجع و شیعیان عراق مواجه شده است. در همان زمان پس از بررسی سابقه وی، مشخص شد که او نیز از نیروهای سابق سازمان امنیت حزب بعث بوده که اکنون با همکاری با سازمان اطلاعات سعودی، با هدف تخریب مرجعیت شیعه، پا به عرصه گذاشته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس