نصب تابلوی "ورود محجبه ها ممنوع" در ترکیه
مخالفت کانون وکلای استانبول با حجاب اسلامی؛
نصب تابلوی "ورود محجبه ها ممنوع" در ترکیه
در کشور اسلامی ترکیه علیرغم وجود هرگونه قانون و یا مصوبه دولت، برخی نهادها و تشکیلات دولتی و غیر دولتی در این کشور کماکان به مخالفت خود با حجاب اسلامی و ایجاد موانع بر سر راه آزادی استفاده از حجاب ادامه می‏دهند.
شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۴۶
کد مطلب: 349
به گزارش «آرماگدون» ، روزنامه زمان ترکیه با درج این مطلب نوشت که در کانون وکلای استانبول همانند دوران برده داری در آمریکا و مخالفت با سیاهپوستان این کشور و نصب تابلوهایی نظیر "ورود سیاهپوستان ممنوع"، الصاق تابلویی با مضمون "ورود محجبه ها ممنوع" جلب توجه می‏کند.
این روزنامه تصریح کرد که نصب این تابلو در جای جای این مکان و صدور دستورالعمل اجرای این تصمیم به واحدهای مختلف کانون مذکور، باعث بروز مشکلات و سختی‏های زیادی برای انسان‏های متدین شده است. در میان افرادی که از این تصمیم تحت تاثیر قرار گرفته‏اند، دانشجویان محجبه رشته حقوق که برای گذارندن دوره کارآموزی و یا سمینارها و نشست‏ها به این کانون مراجعه می‏کنند و نیز زنان وکیل محجبه به چشم می‏خورند.
انجمن حقوقدانان ترکیه، این اقدام کانون وکلای استانبول را موضعی غیرمدنی و مغایر با حقوق ارزیابی کرده و نسبت به آن واکنش نشان داده است.
در کشور اسلامی ترکیه علیرغم نبود هرگونه قانون در راستای ممنوعیت استفاده از حجاب اسلامی، این ممنوعیت به شکل‏های مختلف و با نفوذ محافل لائیک کماکان اعمال شده و دولت اسلام گرای اردوغان نیز تاکنون نتوانسته راه حلی قطعی و صریح برای رفع این ظلم علیه اقشار مسلمان این کشور پیدا کند. کما اینکه دانش آموزان و دانشجویان محجبه و نیز زنان محجبه شاغل از جمله اقشاری هستند که به دلیل اعتقادات شان مورد ظلم قرار می‏گیرند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا